Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Wystawianie produktów w ramach usługi Realizacja przez Amazon (FBA)

Po utworzeniu nowej aukcji dla produktu określasz go jako zapasy FBA, zmieniając wartość w polu Realizacja przez ze Sprzedawca na Amazon.

Gdy zamkniesz lub usuniesz ofertę FBA, wszelkie zapasy znajdujące się w centrach logistycznych Amazon nie będą zwracane ani usuwane, dopóki nie złożysz zlecenia usunięcia. Aby uzyskać więcej informacji na temat zamykania lub usuwania ofert, zapoznaj się z sekcją „Zamknij ofertę” i „Usuń ofertę” w dalszej części tego tematu. Aby uzyskać więcej informacji na temat zleceń usunięcia, zobacz temat Usuń zapasy (przegląd).

Wskazówka: Listy zapasów FBA można wyświetlić na stronie Zarządzaj zapasami, klikając Amazon w sekcji Realizacja przez na pasku Filtry.

Możesz dodawać produkty do swojego magazynu pojedynczo lub przesyłać listę produktów, aby utworzyć wiele ofert jednocześnie. Więcej informacji można znaleźć w jednym z następujących tematów:

Zmiana oferty na Realizacja przez Amazon

Aby zmienić ofertę na Realizacja przez Amazon:


  1. Na stronie Zarządzaj zapasami wybierz produkty, które chcesz zmienić na FBA.
  2. Na liście rozwijanej Działanie na wybranych kliknij Zmień na realizacja przez Amazon.
    Wskazówka: Aby zmienić ofertę FBA na realizację przez Sprzedawcę, wybierz opcję Zmień na Realizację przez Sprzedawcę.
  3. Na stronie Konwertuj na Realizacja przez Amazon kliknij przycisk Konwertuj, aby przejść do strony Zapasy realizowane przez Amazon, lub kliknij Konwertuj i wyślij zapasy, aby rozpocząć tworzenie planu wysyłki. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Tworzenie planu wysyłki FBA .
Ważne: Jeśli chcesz samodzielnie realizować zamówienia na te produkty, a także oferować je jako realizowane przez Amazon, trzeba utworzyć dwie oferty, po jednej dla każdego typu realizacji.

Zamknij ofertę

Po zamknięciu oferty status zmienia się z Aktywny na Nieaktywny, co powoduje, że produkt jest niedostępny do sprzedaży na Amazon. Twoje zapasy tego produktu pozostaną w centrach logistycznych Amazon. Możesz ponownie wystawić swoje produkty, składać zlecenia wycofania zapasów lub realizować zamówienia innymi kanałami za pomocą wielokanałowych realizacji.


  1. Na stronie Zarządzaj zapasami wybierz aukcje, które chcesz zamknąć.
  2. Na liście rozwijanej Działanie na wybranych kliknij Zamknij ofertę.

Usuwanie oferty

Gdy usuniesz ofertę, wszelkie oferty realizowane przez firmę Amazon pozostają na liście Twoich zapasów, ale nie są dostępne do zakupu na Amazon ani do zamówień w realizacji wielokanałowej. Zapasy w centrach logistycznych Amazon pozostaną tam, dopóki nie złożysz zlecenia wycofania zapasów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz artykuł Usuwanie zapasów (informacje ogólne).


  1. Na stronie Zarządzaj zapasami wybierz aukcje, które chcesz zamknąć.
  2. Na liście rozwijanej Działanie na wybranych kliknij Usuń produkty i oferty.

Amazon może zapewnić przechowywanie i wysyłkę nowych lub używanych produktów. Niektóre produkty sprzedawać na stronie Amazon za pomocą usług Realizowane przez Amazon (FBA) i osobiście obsługiwać zamówienia na inne produkty. W każdej chwili możesz zdecydować, kto ma być odpowiedzialny realizację danej sprzedaży: Ty czy Amazon.

Mimo że Amazon może obsługiwać realizację i wysyłkę dowolnego produktu, który jest mniejszy niż paleta, sugerujemy użycie FBA do łączenia wielu produktów w jednym opakowaniu. Artykuły mogą mieć rozmiar od płyty CD z muzyką do małego odtwarzacza.

Należy pamiętać, że kilka produktów nie może przekazanych do realizacji przez Amazon. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Ograniczenia dotyczące produktów.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates