Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

FBA – usługa etykietowania

Kwalifikujące się produkty, które wymagają etykiety z kodem kreskowym, mogą zostać opatrzone tymi kodami w ramach usługi Realizacja przez Amazon, przy czym pobierana jest wówczas prowizja za każdy sprzedany produkt.

Kwalifikacja

Warunki, które muszą spełniać produkty kwalifikujące się do usługi etykietowania FBA:

 • Muszą być tylko w nowym stanie.
 • Muszą być sklasyfikowane jako produkty niemultimedialne.
 • Nie mogą być zakazane, podlegać ograniczeniom ani mieć dużej wartości.
 • Muszą mieć jeden skanowalny kod kreskowy (GCID, UPC, EAN, JAN lub ISBN).
Ważne: Jeśli na produkcie nie ma kwalifikującego się kodu kreskowego producenta, , należy samodzielnie opatrzyć produkt etykietą z kodem kreskowym.

Firma Amazon określi według własnego uznania, które produkty spełniają wymogi kwalifikujące do usługi etykietowania FBA. Zastrzegamy sobie prawo do niezakwalifikowania do objęcia tą usługą produktów, nawet jeśli spełniają powyższe wymagania.

Regulamin

 • Opatrzymy kodami kreskowymi Amazon kwalifikujące się produkty po dostarczeniu ich do centrum logistycznego, korzystając z podanych przez Ciebie informacji o produkcie.
 • Za zarejestrowane w standardowej usłudze FBA produkty pakowane w koperty, produkty pakowane w paczki i produkty wielkogabarytowe zostanie naliczona opłata jednostkowa w wysokości odpowiednio 0,15 EUR, 0,25 EUR i 0,35 EUR. Usługa etykietowania w ramach FBA jest bezpłatna w przypadku produktów zarejestrowanych w programie FBA Małe i lekkie.
 • Możesz samodzielnie opatrywać poszczególne produkty etykietami z kodem kreskowym, wybierając opcję Sprzedawca w obszarze Kto etykietuje? podczas tworzenia przesyłki.
 • Możemy polecić Ci podzielenie przesyłek tak, aby produkty objęte usługą etykietowania w ramach FBA były spakowane razem.
 • Przesyłki kierowane do usługi etykietowania w ramach FBA mogą być dalej podzielone na wiele przesyłek.

W przypadku produktów, które nie kwalifikują się do usługi etykietowania w ramach FBA, ponosisz odpowiedzialność za opatrzenie ich wymaganymi kodami kreskowymi Amazon. Więcej informacji znajdziesz na stronie Używanie kodu kreskowego Amazon do śledzenia zapasów.

W przypadku kwalifikujących się produktów możesz użyć kodu kreskowego producenta do śledzenia swoich zapasów. Więcej informacji znajdziesz na stronie Wspólne zapasy z kodem kreskowym producenta.

Zmienianie opcji usługi etykietowania FB

Możesz zmienić opcję usługi etykietowania FBA w ustawieniach usługi Realizowane przez Amazon.

 1. Na swoim koncie Sprzedawcy w obszarze Ustawienia kliknij opcję Realizowane przez Amazon.
 2. Zlokalizuj Usługi opcjonalne i kliknij pozycję Edytuj.
 3. W obszarze Kto etykietuje? wybierz pozycję Amazon, aby zarejestrować się w usłudze etykietowania FBA, lub pozycję Sprzedawca, aby anulować rejestrację.
 4. Kliknij Zapisz.
Ważne: Nowe ustawienie zostanie zastosowane do przesyłek utworzonych po zmianie wyboru. Jeśli chcesz, aby nowe ustawienie zostało zastosowane do przesyłek, nad którymi obecnie pracujesz, usuń je i utwórz nową przesyłkę.

Identyfikacja przesyłek w usłudze etykietowania FBA

Przesyłki objęte usługą etykietowania FBA można zidentyfikować poprzez następujące elementy:

 • Etykiety FBA na paletach lub kartonach, zawierające oznaczenie FBA-PREP w lewym górnym rogu
 • Wiadomość „Etykiety produktu: wymagane (usługa etykietowania)” w szczegółach przesyłki na stronie Przesyłki oczekujące w kolejce
 • Odniesienia do usługi etykietowania FBA i szacowanych powiązanych opłat w zakładce Etykietowanie produktów w procesie tworzenia przesyłki

Opłata za usługę etykietowania w ramach FBA

W przypadku zarejestrowanych w standardowej usłudze FBA produktów pakowanych w koperty, produktów pakowanych w paczki i produktów wielkogabarytowych opłata za usługę etykietowania w ramach FBA wynosi odpowiednio 0,15 EUR, 0,25 EUR i 0,35 EUR. W przypadku produktów zarejestrowanych w programie FBA Małe i lekkie opłata za usługę etykietowania w ramach FBA wynosi 0,00 EUR za produkt.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates