Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Przygotuj swoje produkty do wysyłki FBA

FBA ma wymagania dotyczące przygotowania produktu, które muszą być przestrzegane, aby jednostki te mogły być przyjęte w centrach logistycznych Amazon. W części Przygotuj produkty można zapoznać się ze wskazówkami od firmy Amazon.

Procedura tworzenia przesyłki umożliwia stworzenie przesyłki dla naszych centrów logistycznych w 6 prostych krokach:


 1. Ustaw ilość dla przesyłek do Amazon
 2. Przygotuj swoje produkty do wysyłki FBA
 3. Etykietuj swoje produkty
 4. Przejrzyj/wyświetl przesyłki do Amazon
 5. Przygotuj przesyłkę do Amazon
 6. Podsumowanie procesu wysyłki
Ważne: Określenie rodzaju przygotowania wymaganego do bezpiecznego wysyłania produktów do Amazon jest Twoim obowiązkiem, nawet jeśli wskazówki dotyczące przygotowania konkretnych produktów nie są dostępne w procedurze tworzenia przesyłki. Odwiedź wymagania dotyczące pakowania i przygotowania, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat przygotowania wielu popularnych rodzajów produktów.

FBA ma wymagania dotyczące przygotowania produktu, które muszą być przestrzegane, aby jednostki te mogły być przyjęte w centrach logistycznych Amazon. W części Przygotuj produkt można zapoznać się ze wskazówkami od firmy Amazon. Jeśli masz pytania dotyczące tych wskazówek, skontaktuj się z Działem obsługi sprzedawców w odniesieniu do wybranych produktów w oparciu o kategorię przygotowania, do której należą. Listę tych produktów można wyświetlić za pomocą zakładki filtrującej przygotowanie wymagane. Wskazówki dotyczące przygotowania zawierają instrukcje dotyczące pakowania i ochrony produktów.

Ważne: Twoim obowiązkiem jest ustalenie odpowiedniego opakowania niezbędnego do bezpiecznego wysyłania produktów do Amazon. W przypadku niektórych produktów możliwe jest, że kategoria przygotowania nie jest określona, a wytyczne dotyczące przygotowania nie są dostępne; jednak przygotowanie produktu może wciąż być wymagane dla tych produktów. Listę tych produktów można znaleźć w zakładce filtrującej Może być wymagane przygotowanie. Podczas przygotowywania produktu należy zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi pakowania i przygotowania, aby ustalić, czy Twoje produkty wymagają przygotowania i aby zapewnić zgodność z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi produktów.

Jeśli znasz kategorię przygotowania dotyczącą produktów, dla których nie są dostępne wskazówki przygotowania, możesz przypisać kategorię przygotowania, klikając odnośnik Wybierz przygotowanie w kolumnie Wskazówki i wybierając z listy Kategorie przygotowania, które najlepiej pasują do Twojego produktu. Jeśli okaże się, że produkt nie wymaga dodatkowego przygotowania, wybierz opcję Brak przygotowania. Kategorie przygotowania obejmują:

Kategoria przygotowania Opis i przykłady Film instruktażowy dotyczący przygotowania
Towar delikatny Produkt jest szklany lub jest on z innego powodu delikatny.
 • Szkło
 • Porcelana
 • Ramki na zdjęcia
Płyny Produkt jest płynny lub wymaga uszczelnienia.
 • Mydło w płynie
 • Butelki z aerozolami
 • Balsamy
Traktuj płyny w szklanych butelkach lub słoikach jako towar delikatny.
Tekstylia Produkt jest wykonany z materiału lub tkaniny, która może zostać uszkodzona przez brud, kurz, wilgoć lub płyn.
 • Odzież
 • Koce
 • Pościel
Plusz/Produkty dla niemowląt Produkt jest pluszową zabawką, która gromadzi kurz lub jest przeznaczona dla dziecka w wieku do trzech lat.
 • Zabawki i gry pluszowe
 • Smoczki
 • Butelki dziecięce
Ostre przedmioty Produkt jest ostry lub ma ostre krawędzie, które w przypadku wystawienia mogą pociąć lub przebić inne produkty lub zranić współpracowników centrum logistycznego, przewoźników lub klientów.
 • Nożyczki
 • Noże
 • Narzędzia
Małe Najdłuższa strona produktu jest krótsza niż 54 mm — mniej więcej szerokość karty kredytowej.
 • Niektóre rodzaje biżuterii
 • Breloczki
 • Pendrive’y
Dla dorosłych Produkt zawiera potencjalnie obraźliwe materiały, takie jak wulgaryzmy lub nagość.
 • Czasopisma o charakterze erotycznym
 • Filmy o charakterze erotycznym
(film nie jest dostępny)

Jeśli nie chcesz samodzielnie przygotowywać produktu, Amazon może wykonać przygotowanie za Ciebie, za opłatą. Aby firma Amazon przygotowała Twoje produkty, musisz najpierw włączyć usługę FBA - usługa przygotowania w centrach logistycznych Amazon w ustawieniach konta. W przypadku produktów, które przygotowujemy dla Ciebie, podajemy szacunkową opłatę na podstawie listy działań wymienionych w Przewodniku dotyczącym przygotowania lub kategorii przygotowania, którą przypisujesz do produktu podczas tworzenia planu przesyłek przychodzących. Rzeczywiste opłaty będą naliczane na podstawie czynności wykonanych podczas procesu przygotowania, który przeprowadzamy w przypadku każdej jednostki zgodnie z ustaleniami Amazon.

Aby firma Amazon przygotowała Twoje produkty, wybierz Amazon w kolumnie Kto przygotowuje?. Po wybraniu opcji Sprzedawca w obszarze Kto przygotowuje? dla danego produktu, Twoim obowiązkiem będzie przygotowanie produktu samodzielnie. FBA przygotuje wyłącznie produkty z kodami kreskowymi UPC (Uniwersalny kod produktu).

Dodatkowe informacje można znaleźć w sekcji Opłaty za usługę przygotowania FBA .

Aby dowiedzieć się więcej na temat realizacji przez Amazon > Przygotowanie produktów do FBA, obejrzyj film z Seller University:


Przygotuj swoje produkty do wysyłki FBA


Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates