Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Przygotuj przesyłkę do Amazon

Strona Przygotuj przesyłkę ułatwia wysyłanie zapasów do Amazon. Postępuj zgodnie z poniższymi wymaganiami, aby zapewnić bezpieczną i terminową dostawę do naszych centrów logistycznych.

Przygotuj przesyłkę to piąty krok w sześcioetapowym procesie tworzenia przesyłki:


 1. Ustaw ilość
 2. Przygotuj produkty
 3. Etykietuj produkty
 4. Przejrzyj przesyłki
 5. Przygotuj przesyłkę
 6. Podsumowanie

Zmiana, modyfikowanie, dodawanie lub usuwanie produktów w planie wysyłki

Na stronie Przygotuj przesyłkę możesz wprowadzić niewielkie zmiany w planie wysyłki. Opłaty za wysyłkę zostaną automatycznie zaktualizowane, aby były zgodne ze zmienionym planem wysyłki. Istnieje limit liczby modyfikacji, które można wprowadzić w planie wysyłki na stronie Przygotuj przesyłkę . Jeśli chcesz wprowadzić dodatkowe zmiany wykraczające poza ten limit, usuń plan wysyłki i utwórz nowy plan wysyłki z odpowiednią ilością.

Strona Przygotuj przesyłkę przeprowadzi Cię przez proces tworzenia przesyłki. Kroki wymagane do utworzenia przesyłki mogą się różnić w zależności od tego, czy wybierzesz dostawę małych paczek (SPD) , czy też przesyłkę mniejszą niż pojemność ciężarówki (LTL).

W przypadku towarów zapakowanych w opakowania, zobacz sekcję Dostawa małych paczek (SPD) na tej stronie.

W przypadku opakowań ułożonych na paletach zobacz sekcję Przesyłka mniejsza niż pojemność ciężarówki (LTL/FTL) na tej stronie.

Postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi ogólnymi:


 1. Wybierz metodę wysyłki (SPD lub LTL) i przewoźnika.
 2. W kroku Pakowanie przesyłki postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby podać informacje o zawartości opakowania dla wszystkich opakowań. Informacje o zawartości opakowania obejmują ilość poszczególnych ASIN na pudełko, wagę i wymiary pola oraz daty ważności (jeśli dotyczy). Kliknij Potwierdź.
  • Dostawa małych paczek (SPD):
   • Wydrukuj pełny zestaw etykiet. Każda etykieta jest unikatowa, więc nie kopiuj, nie używaj ponownie ani nie modyfikuj etykiet do użycia na dodatkowych opakowaniach.
   • Jeśli chcesz zmienić liczbę opakowań po wydrukowaniu etykiet, należy ponownie wydrukować cały zestaw etykiet dla przesyłki.
  • Przesyłka mniejsza niż pojemność ciężarówki (LTL):
   • Wskaż liczbę etykiet opakowań, których potrzebujesz (po jednej na pudełko) i wydrukuj je.
   • Umieść poszczególne etykiety na zewnętrznej stronie każdego opakowania, aby były widoczne podczas rozpakowywania palety w centrum logistycznym.
 3. Wprowadź informacje dotyczące przesyłki w zależności od rodzaju przesyłki i przewoźnika.
  Uwaga: Opakowanie powinno ważyć nie więcej niż 23 kg, chyba że zawiera jeden wielkogabarytowy produkt ważący ponad 23 kg. Opakowania o wadze powyżej 15 kg muszą być oznakowane etykietą „Heavy Package” („Opakowanie ciężkie”) widoczną zarówno z góry, jak i z boków każdego mieszczącego je pojemnika. Kartony ważące więcej niż 23 kg należy podzielić na przesyłki o mniejszej wadze.
 4. Wprowadź potrzebną liczbę etykiet przesyłki i wydrukuj je, aby umieścić je w każdym pudełku.
Uwaga: Podczas przygotowywania przesyłki należy przestrzegać naszych wymagań dotyczących pakowania, aby zapobiec uszkodzeniom produktów w trakcie transportu. Możesz również zapoznać się z naszymi wymaganiami dotyczącymi wysyłki i wyznaczania trasy, aby uzyskać wskazówki dotyczące wysyłania przesyłek.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates