Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Artykuły spożywcze

Amazon ogranicza dodawanie nowych sprzedawców w niektórych kategoriach, aby zapewnić wysoki poziom jakości, dzięki czemu klienci mogą czuć się pewnie, kupując od wszystkich sprzedawców na Amazon. Aby sprzedawać Artykuły spożywcze i delikatesy, konieczne jest spełnianie poniższych wymagań. Nasze wytyczne dotyczące sprzedaży obowiązują na całej stronie internetowej; trzeba jednak zwracać uwagę na dodatkowe wymagania dotyczące tej kategorii.

Wymagania dotyczące produktów w UE

 • Produkty, które sprzedajesz, muszą być nowe.
 • Wszystkie produkty muszą być przeznaczone do sprzedaży w UE i zgodne ze wszystkimi obowiązującymi w UE (lub lokalnymi krajowymi) przepisami i regulacjami.
 • Dla każdego produktu wymagany jest prawidłowy kod kreskowy (identyfikator produktu) zarejestrowany i powiązany z produktem.
 • Wszystkie produkty spożywcze oferowane do sprzedaży na stronie internetowej Amazon muszą (co najmniej) być oznakowane w języku tej strony internetowej. Na przykład, wszystkie produkty spożywcze oferowane do sprzedaży na Amazon.de muszą (co najmniej) być oznakowane w języku niemieckim.
 • Wszystkie produkty spożywcze oferowane do sprzedaży na stronie internetowej Amazon muszą być przeznaczone do sprzedaży w UE i być zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami unijnymi oraz lokalnymi przepisami i regulacjami, w tym między innymi przepisami dotyczącymi informacji na temat żywności i etykietowania (np,. Rozporządzenie 1169/2011/WE).
  Uwaga: Aby uzyskać informacje na temat wystawiania produktów bez UPC, zobacz temat Jak wystawiać produkty, które nie posiadają GTIN (UPC, EAN, JAN lub ISBN).
 • Prawidłowy adres URL wspólnego logo UE, pod którym znajduje się Twój wpis do rejestru osób oferujących do sprzedaży produkty lecznicze .

Wymagania dotyczące produktów w Wielkiej Brytanii

Produkty udostępnione po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w dniu 31 grudnia 2020 r. lub wcześniej powinny spełniać wymogi UE (patrz wyżej). Produkty, które zostały po raz pierwszy wprowadzone do obrotu w UE lub w Zjednoczonym Królestwie w dniu 31 grudnia 2020 r. lub wcześniej mogą pozostawać w obrocie, dopóki nie dotrą do użytkownika końcowego i nie muszą spełniać wymogów określonych w zmianach, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. Możesz zachować dowody na to, kiedy produkty zostały po raz pierwszy udostępnione w Wielkiej Brytanii lub UE, przechowując dokumenty, w tym umowy sprzedaży. Produkty po raz pierwszy wprowadzone do obrotu w Wielkiej Brytanii (Anglii, Szkocji i Walii) po 31 grudnia 2020 r. powinny spełniać następujące wymagania:

 • Sprzedawane produkty muszą być nowe.
 • Wszystkie produkty muszą być przeznaczone do sprzedaży w Wielkiej Brytanii i być zgodne ze wszystkimi przepisami prawa i regulacjami Wielkiej Brytanii.
 • Dla każdego produktu wymagany jest prawidłowy kod kreskowy (identyfikator produktu) zarejestrowany i powiązany z produktem.
 • Wszystkie produkty spożywcze oferowane do sprzedaży na stronie internetowej Amazon muszą (co najmniej) być oznakowane w języku angielskim.

Wszystkie produkty spożywcze oferowane do sprzedaży na stronie internetowej Amazon muszą być przeznaczone do sprzedaży w Wielkiej Brytanii i być zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami obowiązującymi w Wielkiej Brytanii. Po 31 grudnia 2020 r. zmieniona wersja unijnego systemu FIC obowiązuje w odniesieniu do sprzedaży artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii w wyniku przepisów dotyczących żywności (nowelizacja) (UE Exit) 2019/529.

Uwaga: Jeśli producent nie wystawia identyfikatorów produktu (EAN, UPC lub JAN), możesz skontaktować się z Działem Obsługi Partnerów Sprzedaży, aby poprosić o zwolnienie. . Jeśli jesteś właścicielem marki, złóż wniosek do rejestru Amazon Brand Registry, aby uzyskać kody GCID unikalne dla Twoich produktów.

W przypadku produktów leczniczych należy zarejestrować się w brytyjskim MHRA, aby sprzedawać produkty lecznicze online.

Należy pamiętać, że w Irlandii Północnej od 1 stycznia 2021 r. w wyniku Protokołu w sprawie Irlandii Północnej obowiązują inne zasady. Należy także upewnić się, że produkty spełniają wymagania UE.

Następne kroki

Jeśli jesteś w stanie spełnić wszystkie wymagania wymienione powyżej, prześlij swoje produkty do zapasów.

Odniesienia do Artykułów spożywczych

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates