Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Przejście na indywidualny plan sprzedaży

Przejście na indywidualny plan sprzedaży

Jeśli nie chcesz uiszczać miesięcznej opłaty abonamentowej, możesz zmienić swoje konto z profesjonalnego planu sprzedaży na indywidualny plan sprzedaży.


 1. Na stronie Informacje o koncie sprzedawcy, po lewej stronie w sekcji Twoje usługi, kliknij Zarządzaj.
  Uwaga: Jeśli nie widzisz opcji modyfikowania planu sprzedaży, może być konieczne zamknięcie innych kont. Przed przejściem do następnego kroku zapoznaj się z sekcją Konta, które wymagają profesjonalnego planu sprzedaży.
 2. Na stronie Moje usługi kliknij Zmień konto na indywidualne w sekcji Sprzedaż na Amazon.

  Ważne:

  • Zmiana profesjonalnego planu sprzedaży na konto indywidualne może spowodować zmianę cyklu płatności.
  • W przypadku korzystania z rejestracji międzynarodowej możesz zmienić plan sprzedaży na indywidualny we wszystkich sklepach równocześnie, wybierając opcję „Wszystkie regiony”. Wybranie opcji „Bieżący region” spowoduje zmianę planu sprzedaży na indywidualny w sklepach w aktualnym regionie: sklepy w Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk), sklepy europejskie (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Holandia, Polska, Szwecja i Hiszpania), Japonia lub Australia.
  • Jeśli zdecydujesz się zmienić plan sprzedaży na indywidualny tylko w jednym regionie, a nadal masz konto sprzedawcy profesjonalnego i aktywne oferty w innych sklepach, wciąż będziesz podlegać miesięcznym opłatom za sprzedaż profesjonalną.
  • Po przejściu na indywidualny plan sprzedaży Twoje aktualne oferty będą nadal dostępne w sprzedaży, o ile nie zmienisz ich statusu na nieaktywny na stronie Status oferty w czasie świąt i innych nieobecności. Samo dezaktywowanie oferty nie spowoduje zmiany planu sprzedaży. Pamiętaj, aby zmienić Twój plan sprzedaży, jeśli chcesz uniknąć dodatkowych opłat miesięcznych.
  • Jeśli jesteś zarejestrowany/-a w usłudze obliczania podatków, przed zmianą planu wejdź na stronę Zmiana poziomu na profesjonalny lub indywidualny i usługa obliczania podatków.
 3. Przeczytaj warunki na następnej stronie, a następnie kliknij Potwierdź zmianę planu sprzedaży, aby zaakceptować warunki i zmienić plan.

Po wykonaniu powyższych czynności otrzymasz potwierdzenie e-mail, że plan sprzedaży został zmieniony.

Ważne: Potwierdzenie e-mail zawiera informacje dotyczące nowych opłat za Twoje oferty, w tym prowizje od sprzedaży i zmienne opłaty za finalizację sprzedaży (jeśli dotyczy).

Konta, które wymagają profesjonalnego planu sprzedaży

Jeśli nie widzisz opcji modyfikacji planu sprzedaży, możesz być zarejestrowany w innych serwisach Amazon przy użyciu tego samego konta sprzedawcy. Te konta wymagają profesjonalnego planu sprzedaży. Należy je wszystkie zamknąć przed przełączeniem na indywidualny plan sprzedaży.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Zamykanie konta Amazon Business.

Jeśli masz jednolite konto (północnoamerykańskie), a Twój serwis źródłowy (podstawowy) to amazon.com.mx, możesz korzystać tylko z profesjonalnego planu sprzedaży. Nie możesz przełączyć się na indywidualny plan sprzedaży.

Informacje o jednolitych kontach (północnoamerykańskich)

Jeśli masz jednolite konto (północnoamerykańskie), a Twój serwis źródłowy (podstawowy) to amazon.com lub amazon.ca, możesz zmienić konto na indywidualne.

Po zakończeniu bieżącego cyklu rozliczeniowego Twoje powiązane konto uzyska status oczekiwania na okres 120 dni, podczas którego nie będzie można sprzedawać ani wystawiać aktywnych ofert. W tym czasie możesz sfinalizować oczekujące transakcje, po czym konto zostanie automatycznie zamknięte.

Twoje konto Realizacja przez Amazon (FBA) dla amazon.com.mx również zostanie zawieszone na czas tego procesu. Zanim Twoje konto stanie się nieaktywne, pamiętaj, aby usunąć wszystkie zapasy FBA znajdujące się w centrach logistycznych tego serwisu.

Więcej informacji na temat jednolitych kont (północnoamerykańskich) i wybierania serwisu podstawowego znajdziesz na stronie:

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates