Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Raport z transakcji VAT na Amazon

Co zawiera raport z transakcji VAT na Amazon?

Raport z transakcji VAT na Amazon zawiera istotne informacje dotyczące podatku VAT od transakcji, które mają miejsce w krajach objętych usługami w zakresie podatku VAT na Amazon. Zawiera szczegółowe informacje, takie jak wysyłki do kupujących, zwroty towaru przez kupujących, zwroty kosztów dla kupujących, transfery między centrami logistycznymi oraz ruchy zapasów przychodzących kanałami w sieci logistycznej Amazon (Realizacja przez Amazon / FBA) i sprzedawcy (Realizacja przez sprzedawcę).

Uwaga: Transakcje realizacji wielokanałowej (MCF) nie są uwzględniane w tym raporcie i wymagają dodania jako transakcje spoza Amazon w dodatkowym raporcie VAT.

Zobaczysz informacje o następujących transakcjach dotyczących kanałów Realizacja przez Amazon i Realizacja przez sprzedawcę:

  1. Sprzedaż: wszystkie transakcje kupującego, w ramach których kupuje od Ciebie towary.
  2. Zwrot: wszystkie transakcje, w których kupujący zwraca towar do Ciebie i następuje ruch produktu.
  3. Zwrot kosztów: wszystkie transakcje, w których wydajesz zwrot pieniędzy kupującemu i nie następuje ruch produktu.
  4. Transfer między centrami logistycznymi: wszystkie ruchy zapasów między centrami logistycznymi Amazon.
  5. Przesyłane do Amazon: wszystkie ruchy zapasów przesyłanych do centrum logistycznego Amazon.

W przypadku zarówno zwrotu pieniędzy, jak i fizycznego zwrotu towarów do centrum logistycznego Amazon wszystkie powiązane transakcje zostaną automatycznie zgłoszone w raporcie z transakcji VAT na Amazon. Nie ma wymogu, aby zgłaszać je osobno.

Kiedy generowany jest raport?

Raporty są zazwyczaj generowane 4 dnia każdego miesiąca o godzinie 10:00 czasu środkowoeuropejskiego, jednak czasami może to ulec zmianie. Powiadomienia o wszelkich zmianach otrzymasz z wyprzedzeniem pocztą elektroniczną.

„Raport z transakcji VAT na Amazon” będzie dostępny do pobrania i przeglądu na stronie Podaj miesięczne dane w usługach w zakresie podatku VAT na Amazon.

Czy muszę przeglądać raport co miesiąc?

Zalecamy, aby co miesiąc przeglądać raport z transakcji VAT na Amazon w celu potwierdzenia szczegółów transakcji Amazon.

Jak wprowadzić zmiany w raporcie?

Raport ten jest generowany automatycznie z danymi podanymi w szablonie pliku z informacjami o produkcie dla celów podatkowych, a także innymi odpowiednimi szczegółowymi informacjami o zamówieniu.

Jeśli w raporcie z transakcji VAT na Amazon masz sprzedaż lub zwroty kosztów Amazon, nie będzie można dokonać zmian w obliczeniach podatku VAT. Wynika to z faktu, że faktury VAT zostały przekazane dla tych sprzedaży i zwrotów kosztów na Amazon, a dla celów VAT ważne jest, aby deklaracje VAT były zgodne z podatkiem VAT zadeklarowanym na fakturach. Dowiedz się więcej o tym, jak wykonywane są obliczenia podatku VAT w przypadku sprzedaży i zwrotów kosztów na Amazon. Jeśli w raporcie z transakcji VAT na Amazon znajdują się transakcje sprzedaży lub zwrotu kosztów, które wymagają zmian, skontaktuj się z zewnętrznym doradcą podatkowym, aby uzyskać pomoc dotyczącą zgłaszania tych zmian w dodatkowym raporcie VAT.

Możesz jednak wprowadzić zmiany w niektórych informacjach o produkcie w raporcie z transakcji VAT na Amazon, aktualizując szablon pliku z informacjami o produkcie dla celów podatkowych i ponownie generując deklaracje VAT. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Szablon pliku z informacjami o produkcie dla celów podatkowych.

Dlaczego brakuje niektórych moich transakcji sprzedaży i zwrotu kosztów na Amazon?

Jeśli któreś z transakcji sprzedaży lub zwrotu kosztów na Amazon nie zostały uwzględnione w raporcie z transakcji VAT na Amazon, zostaną one uwzględnione w dodatkowym raporcie VAT. Więcej informacji o tym, dlaczego Twoje transakcje są uwzględniane w dodatkowym raporcie VAT, znajdziesz tutaj.

Uwaga: Tylko transakcje Amazon powiązane z Twoimi usługami w zakresie podatku VAT na Amazon w krajach objętych subskrypcją, będą uwzględniane w Twoich raportach z usług w zakresie podatku VAT na Amazon. Transakcje będą zasadniczo powiązane, jeśli są wysyłane z jednego z subskrybowanych krajów lub do niego.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates