Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Warunki wystawiania okazji

Błyskawiczna okazja to ograniczona czasowo promocja, w której produkt jest prezentowany przez ograniczoną liczbę godzin, zwykle od czterech do dwunastu godzin (w zależności od serwisu), na stronie Okazje Amazon. Prezentowanie produktu w formie błyskawicznej okazji może pomóc zwiększyć sprzedaż, a także może być skutecznym sposobem redukcji zapasów.

7-dniowa okazja to ograniczona czasowo promocja, w której produkt jest prezentowany przez ograniczoną liczbę dni na stronie Okazje Amazon. Oferowanie produktu w ramach 7-dniowej okazji może pomóc zwiększyć sprzedaż i zredukować zapasy.

Aby kwalifikować się do udziału w okazjach, musisz być sprzedawcą profesjonalnym z co najmniej pięcioma ocenami w opiniach o sprzedawcy miesięcznie i ogólną oceną co najmniej 3,5-gwiazdkową. Ponadto produkty muszą:

 • Posiadać historię sprzedaży w sklepach Amazon i ocenę co najmniej 3-gwiazdkową.
 • Uwzględniać możliwie jak najwięcej wariantów.
 • Nie być produktem podlegającym ograniczeniom lub obraźliwym, krępującym lub nieodpowiednim.
 • Być wyłącznie w stanie nowym.
 • Być zgodnymi z zasadami dotyczącymi opinii o produktach. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z zasadami dotyczącymi opinii o produktach.
 • Być zgodnymi z zasadami ustalania cen. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z zasadami Amazon dotyczącymi cen referencyjnych.
 • Być zgodnymi z zasadami częstotliwości wystawiania okazji. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się ze stroną Utwórz okazję.
Uwaga:
 • Jeśli Twój produkt zostanie zatwierdzony do udziału w okazji, a następnie naruszy powyższe kryteria, okazja zostanie natychmiast anulowana i możesz nie kwalifikować się do zwrotu opłat za okazję.

Można utworzyć dwa rodzaje okazji: błyskawiczna okazja i 7-dniowa okazja.

Jeśli spełniasz kryteria dla okazji:

 1. Na panelu Okazje kliknij kartę Utwórz nową okazję.
 2. Wybierz produkt w swoich zapasach i kliknij Wybierz.
 3. Wprowadź Harmonogram i kliknij przycisk Przejdź do następnego kroku.
 4. Dla błyskawicznych okazji wprowadź pozycje Cena okazji lub Rabat na jednostkę i Minimalna liczba sztuk objęta okazją.
 5. Dla 7-dniowych okazji wprowadź pozycje Cena okazji lub Rabat na jednostkę dla każdego produktu.
  Uwaga: Należy również wybrać główny produkt, którego zdjęcie pojawi się na stronie Okazje. Zdjęcie to musi być zgodne z naszymi zasadami dotyczącymi zdjęć dla okazji, inaczej wszystkie kwalifikujące się produkty zostaną usunięte.
 6. Kliknij Przejdź do następnego kroku.
 7. Kliknij Prześlij okazję.

Jak mogę spełnić warunki wystawiania okazji?

Obecnie tylko sprzedawcy profesjonalni kwalifikują się do wystawiania okazji. Oto, w jaki sposób możesz podnieść status Twojego konta.

Które produkty kwalifikują się do okazji?

 • Jakość: Produkty muszą poosiadać historię sprzedaży w sklepach Amazon i ocenę co najmniej 3-gwiazdkową.
 • Warianty produktów: Okazje powinny zawierać jak najwięcej wariantów produktów (na przykład rozmiar, kolor, styl itp.). W przypadku niektórych produktów, takich jak odzież i obuwie, należy uwzględnić w okazji co najmniej 6560% wariantów, chociaż wymaganie to może się zmieniać w zależności od serwisu i pory roku. Ustalony minimalny procent wariantów produktu jest określany podczas tworzenia okazji.
 • Kategoria: Produkty podlegające ograniczeniom i produkty, które są obraźliwe, krępujące lub w inny sposób nieodpowiednie, nie kwalifikują się. Przykładami niekwalifikujących się produktów są: e-papierosy, alkohol, produkty dla dorosłych, wyroby medyczne, leki i produkty dla niemowląt.
 • Metoda realizacji: W pozycji Ustawienia dostawy możesz wybrać opcję Realizacja przez Amazon (FBA).
 • Stan: Do okazji kwalifikują się tylko produkty w stanie nowym.
 • Ocena sprzedawcy: Musisz otrzymywać co najmniej pięć ocen miesięcznie i mieć co najmniej ogólną ocenę 3,5-gwiazdkową.
Uwaga: Ze względu na inne kryteria, których Amazon nie może ujawnić, niektóre kody ASIN mogą nie otrzymać rekomendacji, mimo że spełniają kryteria wymienione powyżej.

Możesz utworzyć okazję z listy kwalifikujących się kodów ASIN w zakładce Wybierz produkty na panelu Okazje. Kwalifikujące się kody ASIN są aktualizowane co tydzień, więc ASIN, który widzisz w tym tygodniu, niekoniecznie pojawi się w przyszłym tygodniu.

Przydatne wskazówki

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates