Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Kody UPC i GTIN produktów

Kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy Amazon ma wybór produktów oraz satysfakcja klientów. Udostępniając standardowe w branży identyfikatory produktów dla swoich ofert, sprzedawcy podnoszą jakość katalogu Amazon jako całości. Budowanie zaufania do asortymentu produktów przedstawionych w katalogu Amazon pomaga zapewnić klientom wysokiej jakości obsługę.

Większość kategorii wymaga od sprzedawców stosowania identyfikatora produktu do tworzenia nowych stron produktów i ofert. Konkretny GTIN (Global Trade Item Number - globalny numer jednostki handlowej) wymagany do tworzenia i dopasowywania stron produktów różni się w zależności od kategorii, chociaż najczęściej używane są kody EAN lub UPC. Podsumowanie wymogów w ramach każdej z kategorii, w tym wyjątków i zwolnień, jeśli są dostępne, znajduje się w tabeli na stronie Przegląd wymogów w ramach kategorii dla identyfikatorów produktów .

Używanie identyfikatora produktu do tworzenia nowych stron produktów jest ważnym elementem zapewniającym klientom wysoką jakość obsługi. Korzystanie ze standardowych identyfikatorów ułatwia również innym sprzedawcom dodawanie kolejnych danych do stron produktów.

Wytyczne dla UPC i GTIN

Kategorie wymagają od sprzedawców używania globalnego numeru jednostki handlowej (GTIN), takiego jak EAN

  • Większość kategorii wymaga od sprzedawców użycia globalnego numeru jednostki handlowej (GTIN), takiego jak EAN, UPC, EAN lub ISBN jako identyfikatora produktu podczas tworzenia nowych stron produktów lub dopasowywania do istniejących stron w katalogu Amazon.
  • Sprzedawcy muszą użyć poprawnego identyfikatora produktu dla przedmiotu, który wystawiają w ramach oferty. Używanie fałszywych informacji identyfikacyjnych produktu przez sprzedawcę, w tym nieprawidłowych lub zakupionych kodów EAN/UPC, jest zabronione i może skutkować zawieszeniem konta sprzedawcy.
  • W przypadku marek, które nie mają możliwych do zweryfikowania kodów kreskowych, sprzedawcy mogą zażądać zwolnień EAN/UPC. Wymogi dotyczące tych wyjątków mogą się różnić w zależności od kategorii lub w zależności od różnych rodzajów produktów w tej samej kategorii.
  • W niektórych kategoriach sprzedawcy mogą wystawiać produkty, które nie mają identyfikatora produktu. W przypadku przedmiotów rzadkich lub kolekcjonerskich, zamiast ISBN lub EAN/UPC można zaakceptować informacje wydawcy lub model producenta i numery części.
  • Niektóre produkty nie są dozwolone na stronie internetowej Amazon pod żadnymi warunkami. Nasza sekcja Produkty podlegające ograniczeniom zawiera informacje o produktach zakazanych i dozwolonych.

Prawidłowe UPC

Sprawdzamy autentyczność identyfikatorów produktu, sprawdzając bazę danych GS1. EAN/UPC, które nie odpowiadają informacjom dostarczonym przez GS1, zostaną uznane za nieprawidłowe. Zalecamy uzyskanie identyfikatora produktu bezpośrednio z GS1 (a nie od innych firm sprzedających licencje EAN/UPC), aby zapewnić, że odpowiednie informacje znajdują odzwierciedlenie w bazie danych GS1.

Uwaga: Wszystkie oferty z nieprawidłowym EAN lub UPC produktu zostaną usunięte i mogą skutkować tymczasowym lub trwałym usunięciem uprawnień do tworzenia lub sprzedaży ASIN.
Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates