Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Regulamin dotyczący zapasów w wielu krajach

Zapasy w wielu krajach (MCI) umożliwiają wysyłanie zapasów FBA do centrów logistycznych Amazon w wielu wybranych przez Ciebie krajach w całej Europie oraz przechowywanie tych zapasów. MCI oferuje następujące korzyści:

 • Twoi klienci otrzymują dostawę szybciej, ponieważ Twoje produkty znajdują się w lokalnych centrach logistycznych bliżej ich miejsca zamieszkania.
 • Twoje oferty kwalifikują się do przyspieszonych opcji wysyłki, takich jak 1-dniowa dostawa Amazon Prime, bezpłatna dostawa oraz dostawa następnego dnia (jeśli jest dostępna).
 • Oszczędzasz na kosztach transportu, wysyłając wiele zapasów naraz do lokalnych centrów logistycznych, zamiast wysyłania pojedynczych zamówień za granicę.

Przegląd usługi

Wybierając dodatkowy kraj w procesie wysyłki lub włączając opcję zapasów w wielu krajach w ustawieniach FBA, możesz wysłać swoje zapasy do firmy Amazon i upoważnić ją do składowania i przenoszenia dowolnych zapasów FBA w centrach logistycznych w wybranych krajach, niezależnie od Twoich przesyłek przychodzących. Włączając magazyn w dodatkowym kraju, potwierdzasz, że nie obowiązują żadne ograniczenia prawne w przechowywaniu zapasów FBA w wybranych krajach.

Uwaga: Przechowywanie jednostek dodatkowo w kraju, który nie jest krajem Twojego rynku głównego, wiąże się z dodatkowymi obowiązkami w zakresie rejestracji VAT i sprawozdawczości dla Twojej firmy (a także wymogami sprawozdawczymi, np. dotyczącymi systemu Intrastat). Ponosisz odpowiedzialność za pobór i opłacenie swoich podatków oraz za wnioskowanie o należne zwroty i wystawianie faktur VAT lub faktur korygujących w stosownych przypadkach. Informacje na temat zewnętrznych doradców podatkowych znajdziesz na następującej stronie: https://services.amazon.com/solution-providers/#/search/UK/tax.

Pule zapasów

Wszystkie zapasy przechowywane w europejskich centrach logistycznych Amazon są traktowane jako pojedyncza europejska pula zapasów. Jeśli wystawiasz oferty na rynkach, na których nie masz lokalnych zapasów, będziemy realizować zamówienia zdalnie z europejskiej puli pozostałych zapasów.

Jeśli wybierzesz opcję MCI składowania swoich zapasów w Niemczech, Polsce i Czechach, upoważniasz Amazon do przydzielania i przechowywania niemieckich zapasów w dowolnym z centrów logistycznych Amazon w Niemczech, Polsce i Czechach. „Niemieckie zapasy” oznaczają produkty, które użytkownik wysyła do Amazon w celu magazynowania w Niemczech lub które są umieszczane przez Amazon w centrum logistycznym Amazon w Niemczech, Polsce lub Czechach zgodnie z zasadami FBA. Produkty magazynowane w naszych centrach logistycznych w Niemczech, Polsce i Czechach są traktowane jako jedna pula zapasów w niemieckiej sieci logistycznej („niemiecka pula zapasów”) do czasu realizacji lub usunięcia, nawet jeśli później usuniesz zaznaczenie tej opcji w ustawieniach FBA.

Opłaty

Za korzystanie z naszej usługi Zapasy w wielu krajach nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty.

Opłaty za składowanie i opłata za realizację będą naliczane zgodnie z cennikami obowiązującymi w danym kraju, z wyjątkiem tego, że do całej Twojej niemieckiej puli zapasów zastosowanie będzie mieć tabela opłat FBA Amazon.de.

Jak włączyć zapasy w wielu krajach

MCI można włączyć w jeden z dwóch sposobów opisanych poniżej.

 1. Wybierz dodatkowy kraj w procesie dostawy:
  • Kliknij pozycję „Zapasy > Zarządzaj zapasami FBA” w lewym górnym rogu konta sprzedawcy.
  • Zaznacz pole wyboru obok produktów z zapasów, które chcesz wysłać lub uzupełnić, a następnie kliknij przycisk „Idź”.
  • Kliknij menu rozwijane w obszarze „Rynek docelowy” na środku ekranu i wybierz kraj, który chcesz aktywować w sekcji „Wysyłaj do i aktywuj przechowywanie w:”.
  • Zapoznaj się z zasadami usługi Zapasy w wielu krajach i zaakceptuj go, klikając przycisk „Przejdź do planu wysyłki”.
 2. Wybierz dodatkowe kraje w sekcji Zapasy w wielu krajach ustawień FBA:
  • Kliknij „Ustawienia > Realizacja przez Amazon” w prawym górnym rogu swojego konta sprzedawcy.
  • Kliknij przycisk „Edytuj” znajdujący się po prawej stronie sekcji „Ustawienia opcji Zapasy w wielu krajach”.
  • Zaznacz pole wyboru obok wszystkich krajów, w których chcesz zezwolić na przechowywanie zapasów.
  • Kliknij przycisk „Aktualizuj”, a następnie przejrzyj i zaakceptuj zasady usługi Zapasy w wielu krajach.
Pamiętaj, że opcja Zapasy w wielu krajach jest dostępna tylko po konwersji ofert na objęte programem Realizacja przez Amazon.

Usuwanie możliwości składowania w danym kraju

W dowolnym momencie możesz anulować możliwość składowania w krajach innych niż Twój w Ustawieniach opcji Zapasy w wielu krajach w sekcji FBA –ustawienia w Seller Central. W takim wypadku nie będziesz mieć możliwości wysyłania zapasów do kraju, którego wybór anulujesz, a my w ciągu pięciu dni roboczych uniemożliwimy przesyłanie Twoich zapasów w celu składowania do danego kraju.

Wszystkie pozostałe jednostki przechowywane w takich krajach będą nadal częścią europejskich zapasów (oraz, jeśli ma to zastosowanie, niemieckiej puli zapasów), dopóki nie sprzedasz lub nie pozbędziesz się wszystkich jednostek w tym kraju. W dalszym ciągu będą obowiązywać standardowe lokalne opłaty FBA. Nie będziemy oferować przeładunku do innego centrum logistycznego w Europie. Przestaniemy składować zapasy w kraju, którego zaznaczenie usunięto, po sprzedaniu lub usunięciu wszystkich pozostałych zapasów w tym kraju. Uwaga: Zapasy mogą tymczasowo przebywać w nieuprawnionych krajach w ramach przygotowań do przeładunku do właściwego miejsca.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates