Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Zasady usługi Pay by Invoice

W ramach programu Amazon „Pay by Invoice” kwalifikujący się klienci mogą zapłacić za swoje zakupy na koniec terminu płatności podanego na fakturze. Poniższe zasady będą miały zastosowanie do sprzedaży dla tych klientów w serwisie Amazon.

Kwalifikacja

Firma Amazon może udostępniać klientom usługi Pay by Invoice według własnego uznania, ale weryfikuje i ocenia klientów przed dopuszczeniem ich do udziału. Twoje wybory będą automatycznie dostępne do zakupu w sekcji Pay by Invoice i nie musisz się osobno rejestrować w tej usłudze.

Warunki płatności i fakturowanie

Firma Amazon, według własnego uznania, określi termin płatności, który będzie miał zastosowanie do każdego klienta, a użytkownik wyraża zgodę na przedłużenie tego terminu płatności dla każdego zamówienia złożonego przez tego klienta („sprzedaż fakturowana”). Firma Amazon wystawi w Twoim imieniu wniosek o płatność za sprzedaż fakturowaną z podaniem terminu płatności. Nie zażądasz płatności bezpośrednio od klienta ani w żadnym wypadku nie wystawisz faktury klientowi na innych warunkach lub poza stroną Amazon. Jeśli korzystasz z Usługi obliczania podatku VAT przez firmę Amazon, firma Amazon wystawi fakturę VAT w Twoim imieniu. Jeśli nie korzystasz z Usługi obliczania podatku VAT przez firmę Amazon, a klient poprosi o dostarczenie faktury VAT, zrób to szybko i nie umieszczaj na tej fakturze VAT żadnych instrukcji dotyczących płatności ani w inny sposób nie próbuj przekierować płatności na własne konto.

Niepowodzenie płatności

Przychody ze sprzedaży fakturowanej zostaną przelane na Twoje konto płatności w serwisie Amazon po otrzymaniu przez Amazon Payments odpowiednich środków na sprzedaż fakturowaną, i zostaną pomniejszone o odpowiednią opłatę. Firma Amazon ponosi ryzyko nieopłacenia faktury, a nie później niż 15 dni po terminie płatności faktury przelejemy środki na Twoje konto. Będziemy obsługiwać wszelkie odbiory od klienta, a Ty nie będziesz samodzielnie podejmować żadnych działań dotyczących odbioru lub w inny sposób kontaktować się z klientem bezpośrednio w celu uzyskania płatności.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates