Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Zasady Amazon dotyczące cen referencyjnych

Ceny referencyjne

W przypadku wielu kategorii produktów istnieje możliwość podania ceny referencyjnej, którą wyświetlamy czasem jako przekreśloną. Ceny referencyjne mogą być wyświetlane w różnych miejscach, w tym na stronach produktów i w wynikach wyszukiwania dla Twoich produktów, aby zwrócić uwagę klientów na możliwe oszczędności.

Cena referencyjna może składać się z następujących elementów:


  1. Sugerowana cena detaliczna (RRP): Jest to sugerowana cena detaliczna produktu ustalana przez producenta, podawana przez naszych sprzedawców w danym sklepie Amazon. Regularnie porównujemy sugerowane ceny detaliczne z cenami ostatnio zapłaconymi przez klientów w sklepach Amazon oraz ofertami innych sprzedawców detalicznych.
  2. Cena przed obniżką, gdy oferujesz tymczasową zniżkę na swoje produkty. Każda cena przed obniżką stosowana jako cena referencyjna musi być najniższą ceną, za jaką sprzedano produkt w ciągu ostatnich 30 dni kalendarzowych.

Jeśli nie posiadasz RRP ani ceny przed obniżką spełniającej te kryteria, koniecznie podaj tylko jedną cenę sprzedaży. Jeśli nie będziemy w stanie zweryfikować podanej przez Ciebie ceny referencyjnej, nie będziemy mogli jej używać.

Okazje Amazon

Przekreślona cena wyświetlana w ramach Twojej okazji powinna być ceną, za jaką produkt został przez Ciebie sprzedany w znacznej ilości. Jeśli uznamy, że zniżka wyświetlana w ramach okazji wprowadza klientów w błąd, zastrzegamy sobie prawo do anulowania okazji w dowolnym momencie, aby chronić naszych klientów.

Okres obowiązywania zniżek

Koniecznie przestrzegaj wszelkich wymaganych przepisami prawa minimalnych i maksymalnych okresów obowiązywania zniżek. W przypadku niektórych sklepów Amazon w Unii Europejskiej zniżka może obowiązywać przez maksymalnie 30 dni kalendarzowych. Pamiętaj o zachowywaniu przerw między zniżkami, aby zapewnić klientom pozytywne wrażenia z zakupów.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates