Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Zasady wystawiania faktur w Amazon Business

Niniejsza polityka ma zastosowanie tylko do rynków z Amazon Business.

Wszyscy Sprzedawcy są zobowiązani do dostarczenia klientom Amazon Business ważnej faktury VAT dla każdego zamówienia w ciągu jednego dnia roboczego po potwierdzeniu wysyłki zamówienia. Sprzedawcy, którzy nie muszą uwzględniać podatku VAT od swojej sprzedaży, są zobowiązani do dostarczenia paragonów. Podobnie faktury korygujące dotyczące zwrotów od klientów Amazon Business muszą być dostarczone w ciągu jednego dnia roboczego od potwierdzenia zwrotu.

Amazon umożliwia sprzedawcom wystawianie faktur i faktur korygujących za pośrednictwem Usługi obliczania podatku VAT Amazon. W takim przypadku faktury i faktury korygujące są generowane przez firmę Amazon lub generowane przez Sprzedawcę na podstawie danych obliczeniowych podatku VAT dostarczonych przez firmę Amazon (dotyczy wyłącznie kwalifikujących się dostawców rozwiązań zewnętrznych). Sprzedawcy, którzy nie korzystają z usługi obliczania podatku VAT Amazon, muszą przesłać faktury i faktury korygujące na stronie Seller Central za pośrednictwem funkcji Zarządzaj zamówieniami lub innego dostawcy rozwiązań.

Sprzedawcy, którzy nie muszą stosować podatku VAT od swojej sprzedaży, muszą dostarczyć paragon dla każdego zamówienia od klienta Amazon Business.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z stroną pomocy.


Zasady wystawiania faktur w Amazon Business


Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates