Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Nowe zobowiązania podatkowe we Francji od 2020 r.

Francuska ustawa o zwalczaniu nadużyć finansowych zobowiązuje Amazon do przekazania francuskiemu urzędowi skarbowemu do 31 stycznia 2020 r. danych dotyczących działalności sprzedawców na Amazon w 2019 r., w tym francuskich i europejskich numerów VAT sprzedawców. Francuski urząd skarbowy może wykorzystywać dane sprzedawcy do oceny zgodności jego działalności z francuskimi wymogami podatkowymi. Jeśli okaże się, że sprzedawca ich nie spełnia, może to spowodować zawieszenie konta sprzedawcy w serwisie Amazon.fr oraz uniemożliwić sprzedawcy sprzedaż na rzecz klientów we Francji.

Dowiedz się więcej o nowych francuskich zobowiązaniach podatkowych.

Z tytułu jakiej działalności powstaje obowiązek rejestracji jako podatnik VAT we Francji?

Istnieje wiele rodzajów działalności, w wyniku których powstaje obowiązek rejestracji jako podatnik VAT we Francji. Poniżej przedstawiamy trzy najbardziej typowe dla sprzedawców na Amazon:

  • Masz siedzibę poza Francją, ale magazynujesz zapasy i realizujesz zamówienia we Francji.
  • Wysyłasz towary do klientów francuskich z innego kraju europejskiego (nie Francji), w którym magazynowane są Twoje zapasy, a wartość łącznej sprzedaży na rzecz klientów francuskich przekracza 35 000 EUR.
  • Masz siedzibę we Francji i wysyłasz towary z Francji do klientów francuskich, a wartość łącznej sprzedaży wszystkimi kanałami sprzedaży przekracza 82 800 EUR.

Jeśli masz obowiązek zarejestrować się jako podatnik VAT we Francji, zalecamy rozpoczęcie ubiegania się o francuski numer VAT już dziś, ponieważ załatwianie spraw we francuskim urzędzie skarbowym może potrwać nawet kilka miesięcy.

Z tytułu jakiej działalności powstaje obowiązek rejestracji jako podatnik VAT w Europie?

Istnieje wiele rodzajów działalności, w wyniku których powstaje obowiązek rejestracji jako podatnik VAT w Europie. Jeśli wysyłasz towary z innego kraju europejskiego, możesz podlegać obowiązkowi uzyskania europejskiego numeru VAT w tym kraju. Zasadniczo wymogi dotyczące rejestracji jako podatnik VAT są takie same w całej Europie, ale poszczególne kraje mają różne roczne progi sprzedaży.

Jeśli masz obowiązek zarejestrować się jako podatnik VAT w Europie, zalecamy rozpoczęcie ubiegania się o europejski numer VAT już dziś, ponieważ załatwianie spraw w europejskich urzędach skarbowych może potrwać nawet kilka miesięcy.

Jakie usługi świadczy Amazon w zakresie rejestracji jako podatnik VAT?

Usługi VAT na Amazon – uproszczenie zgodności z przepisami: Usługi VAT na Amazon to rozwiązanie umożliwiające zachowanie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa i ułatwiające spełnianie wymogów w zakresie podatku VAT w Europie i Zjednoczonym Królestwie.

Wypełnianie zobowiązań podatkowych, takich jak rejestracja jako podatnik VAT czy składanie deklaracji VAT za pośrednictwem podmiotu trzeciego świadczącego usługi podatkowe, jest możliwe w Seller Central w siedmiu krajach (Zjednoczonym Królestwie, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce i Czechach).

Dzięki usługom VAT na Amazon możesz poświęcić mniej czasu na zajmowanie się podatkiem VAT, a więcej na rozwój swojego biznesu w Europie.

Zarejestruj się w usługach VAT na Amazon, a Amazon pokryje koszty pierwszych sześciu miesięcy składania deklaracji VAT i przedstawicielstwa podatkowego we wszystkich nowych krajach, w których posiadasz konto sprzedawcy.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates