Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Funkcje, usługi i opłaty FBA

Opłaty FBA obejmują koszty magazynowania produktów w centrach logistycznych Amazon, kompletowania, pakowania i wysyłki zamówień, a także obsługi klientów, którzy kupili Twoje produkty. W ramach FBA udostępniamy również szereg opcjonalnych funkcji i usług, które pomagają zarządzać firmą i ją rozwijać.

Magazynowanie zapasów w innych krajach UE powoduje powstanie zobowiązań z tytułu podatku VAT. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących VAT znajdziesz na stronie Kwestie podatkowe i regulacyjne w Europie.

Funkcje FBA

Program przewoźników partnerskich Amazon: Przewoźnicy partnerscy Amazon oferują znacznie obniżone stawki w przypadku opłat za wysyłkę zapasów do Amazon.

Obsługa klienta dla zamówień FBA: Gdy sprzedajesz produkty za pośrednictwem usługi FBA, obsługę klienta zapewnia w Twoim imieniu Amazon.

Sprzedaż globalna: FBA oraz narzędzia dostępne na koncie sprzedawcy pomogą Ci rozwijać Twój biznes w wymiarze globalnym.

Realizacja wielokanałowa : Amazon może realizować zamówienia dotyczące produktów, które sprzedajesz w swojej własnej witrynie internetowej lub innymi kanałami sprzedaży.

FBA małe i lekkie : FBA małe i lekkie to program przeznaczony specjalnie dla szybkozbywalnych małych i lekkich produktów.

Usługi FBA

Opcje personalizacji dla realizacji wielokanałowej: Korzystając z realizacji wielokanałowej, możesz wybrać opakowania bez oznaczeń oraz dokumenty dostawy oznaczone własną marką. Obowiązuje opłata od opakowania.

Usługa etykietowania w ramach FBA : Amazon może wyręczyć Cię w umieszczaniu etykiet z kodem kreskowym na Twoich produktach. Obowiązuje opłata za sztukę.

Usługa przygotowania do FBA : Amazon może przygotować Twoje zapasy, tak aby spełniały wymogi FBA. Obowiązuje opłata za sztukę.

Usługa odnawiania FBA : Amazon może odnowić i przepakować kwalifikujące się produkty FBA zwrócone przez klientów, aby można je było ponownie sprzedać.

Usługa ręcznego przetwarzania zawartości opakowań : Jeśli nie dostarczysz informacji o zawartości opakowań, wysyłając zapasy na potrzeby FBA, Amazon przetworzy ręcznie zawartość opakowań w centrum logistycznym. Obowiązuje opłata za sztukę.

Opłaty FBA

Opłaty FBA: zestawienie aktualnych opłat FBA za realizację zamówień i powiązane usługi. Zestawienie opłat obowiązujących w 2020 r. znajdziesz tutaj.

Kalkulator przychodów FBA: Narzędzie Kalkulator przychodów FBA pomoże Ci oszacować opłaty w przypadku konkretnych produktów na podstawie aktywnych ofert na Amazon.

Podgląd opłaty: Oszacuj opłaty FBA dla produktów wchodzących w skład Twoich zapasów FBA.

Miesięczne opłaty za magazynowanie zapasów: Opłaty za magazynowanie zapasów naliczane są za wszystkie produkty składowane w centrum logistycznym Amazon na podstawie miesiąca kalendarzowego oraz średniej dziennej ilości zapasów.

Opłaty za magazynowanie długoterminowe: Oprócz miesięcznej opłaty za magazynowanie zapasów w centrach logistycznych Amazon naliczana jest także opłata za magazynowanie długoterminowe.

Opłaty za zlecenie wycofania zapasów: Amazon może zwrócić Ci zapasy lub usunąć je ze swoich centrów logistycznych. Obowiązuje opłata za sztukę.

Zlecenia wycofania zapasów: Możesz zlecić wycofanie zapasów z centrów logistycznych Amazon i zwrócenie ich Tobie.

Opłata manipulacyjna za zwrot towaru: Opłata manipulacyjna za zwrot towaru przez klienta naliczana jest w przypadku wybranych kategorii produktów.

Opłaty za usługę nieplanowaną: Jeśli zapasy dotrą do centrum logistycznego bez odpowiedniego przygotowania lub etykiet, Amazon przygotuje je i opatrzy etykietami za Ciebie. Obowiązuje opłata za sztukę.

Klasa rozmiaru produktu: Określ klasę rozmiaru swojego produktu, aby ustalić obowiązujące opłaty FBA.


Funkcje, usługi i opłaty FBA


Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates