Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Wprowadzenie do usługi Realizacja przez Amazon (FBA)

 • Jak działa FBA
 • Kolejne etapy rejestracji w FBA

Wykorzystaj nasze sieci logistyczne oraz fachową wiedzę, aby zapewnić korzyści swojej firmie i klientom. Wysyłaj produkty do centrów logistycznych Amazon, a my zajmiemy się kompletowaniem, pakowaniem i dostarczaniem przesyłek, zapewniając również obsługę klienta.

Czym jest Realizacja przez Amazon (FBA)?

Realizacja przez Amazon (FBA) pomoże Ci zwiększyć sprzedaż internetową zarówno w kraju, jak i zagranicą, zapewniając dostęp do światowej klasy zasobów logistycznych Amazon.

Korzyści związane z FBA:

 • Wzrost sprzedaży: Dzięki FBA Twoje oferty staną się bardziej widoczne i konkurencyjne. Twoje produkty będą kwalifikować się do Amazon Prime, DARMOWEJ dostawy (o ile spełnią określone wymagania) i wielu innych korzyści, które pomagają zwiększyć sprzedaż i konkurencyjność.
 • Sprzedaż międzynarodowa: Możesz rozszerzyć działalność poza granice swojego kraju, aby dotrzeć do milionów potencjalnych klientów we wszystkich europejskich serwisach Amazon. Sprzedawaj produkty na jednym koncie sprzedawcy, a my wyślemy je klientom w całej UE.
 • Całodobowa (24/7) obsługa klientów przez Amazon: W ramach FBA uznana na całym świecie obsługa klienta Amazon dostępna jest cały czas i w lokalnym języku serwisu, w którym prowadzisz sprzedaż.
 • Realizacja zamówień z innych kanałów sprzedaży: FBA umożliwia realizowanie zamówień z innych kanałów sprzedaży przy użyciu zapasów magazynowanych w centrach logistycznym Amazon. Możesz zarządzać zapasami za pośrednictwem prostego interfejsu użytkownika oraz w każdej chwili zlecić nam ich zwrot.
 • Sprzedaż pod Twoją nieobecność: dzięki ustawieniom nieobecności dla FBA możesz prowadzić sprzedaż, nawet gdy jesteś na wakacjach.
 • Wiele dodatkowych korzyści: FBA przynosi korzyści również Twoim klientom, którzy mogą korzystać z coraz szerszego asortymentu dodatkowych usług. Obejmują one na przykład pakowanie na prezent i wysyłkę jednodniową z precyzyjnym odliczaniem czasu do przyjazdu kuriera.

Wprowadzenie do usługi Realizacja przez Amazon (FBA)

Gdy zarejestrujesz się jako sprzedawca Amazon, zarejestrujemy Cię automatycznie w usłudze FBA. Wybierz FBA jako metodę wysyłki i zacznij wystawiać swoje oferty. Istniejące już zapasy też możesz konwertować na zapasy FBA.

Tworzenie nowej oferty w ramach FBA

Dodając nowy produkt, kliknij „Chcę, aby Amazon zapewnił dostawę i obsługę klienta w przypadku sprzedanego produktu” w „Metoda dostawy” na stronie ze szczegółowymi informacjami o ofercie. To wszystko, co trzeba zrobić, aby umożliwić dostarczenie tego produktu do klienta w ramach FBA.

Więcej informacji na temat tworzenia nowych ofert znajdziesz na stronie Dodawanie produktów pojedynczo.

Zmiana istniejącej oferty na ofertę FBA

Gdy zarejestrujesz się jako sprzedawca Amazon, zarejestrujemy Cię automatycznie w usłudze FBA. Wybierz FBA jako metodę wysyłki i zacznij wystawiać swoje oferty. Istniejące już zapasy też możesz konwertować na zapasy FBA.

 1. Na stronie Zarządzaj zapasami wybierz produkty, które chcesz sprzedawać w ramach FBA.
 2. Z menu rozwijanego Działania wybierz Zmień na Realizacja przez Amazon.
 3. Jeśli chcesz kontynuować tworzenie przesyłki, kliknij Konwertuj i wyślij zapasy. Jeśli chcesz doda kolejne produkty, zanim utworzysz przesyłkę, kliknij Tylko konwersja.

Więcej informacji na temat konwertowania ofert na oferty FBA znajdziesz w poniższym filmie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Realizacji przez Amazon, obejrzyj poniższy film Uniwersytetu Sprzedawcy pod tytułem „Jak działa FBA”:

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates