Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Wymagania dotyczące etykiet przesyłki

Aby Twoje produkty trafiły bezpiecznie i szybko do Centrum logistycznego Amazon, przestrzegaj tych ważnych wymagań dotyczących etykiet wysyłkowych i pakowania zapasów.

Gdy zdecydujesz, co wysyłasz do Amazon i określisz odpowiednią metodę wysyłki i przewoźnika, nadejdzie czas na etykietowanie i pakowanie.

Każde opakowanie lub paleta wysyłana do centrum logistycznego Amazon musi być odpowiednio zidentyfikowana za etykietą wysyłkową.

Postępuj zgodnie z następującymi wskazówkami dotyczącymi etykietowania opakowań:

  • Wydrukuj pełny zestaw etykiet. Ponieważ każda etykieta jest unikatowa, nie kopiuj, nie używaj ponownie ani nie modyfikuj etykiet do użycia na dodatkowych opakowaniach.
  • Obecnie obsługiwane są etykiety o wymiarach 99,1 mm × 139 mm
  • Nie umieszczaj etykiet na szwie lub otwarciu opakowania, ponieważ zostaną one uszkodzone po otwarciu opakowania.
  • Etykieta przesyłki FBA powinna być umieszczona obok etykiety przewoźnika (DHL itp.).
  • Obie etykiety muszą pozostać odkryte, aby były skanowalne i czytelne.
  • Każde opakowanie, które znajduje się w przesyłce, musi mieć własną etykietę przesyłki FBA wydrukowaną z kolejki oczekujących wysyłek.
  • Każda paleta, którą wysyłasz, wymaga czterech takich etykiet, po jednej pośrodku górnej części każdego z jej czterech boków.
  • Jeśli wysyłasz wiele opakowań w opakowaniu zbiorczym, zastosuj unikalną etykietę wysyłkową na opakowaniu zbiorczym, którego używasz do wysyłania produktów do centrów logistycznych Amazon. Nie trzeba nakładać unikalnych etykiet wysyłkowych na poszczególne opakowania w opakowaniu zbiorczym.

Etykiety wysyłki można drukować w ramach procedury tworzenia przesyłki. Jeśli już utworzyłeś(-aś) przesyłkę, możesz uzyskać dostęp do przesyłki w części przesyłki oczekujące w kolejce.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates