Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Pakowanie biżuterii

Ważne: Niestosowanie się do wymagań FBA dotyczących przygotowania produktów, wymogów bezpieczeństwa i ograniczeń dotyczących produktów może skutkować odmową przyjęcia zapasów w centrum logistycznym Amazon, usunięciem lub zwrotem zapasów, zablokowaniem przyszłych przesyłek do centrum logistycznego lub nałożeniem opłat z tytułu prac przygotowawczych w centrum logistycznym lub niezgodności.

Wszystkie produkty jubilerskie, które mogą zostać uszkodzone przez rozdarcie, brud, kurz lub ciecz podczas procesu realizacji należy spakować zgodnie z niniejszymi wytycznymi. Wszystkie produkty jubilerskie należy pakować w taki sposób, aby produkt nie mógł ulec uszkodzeniu lub spowodować niebezpieczeństwo poprzez odsłonięcie materiału podczas procesu realizacji.

Przykłady odpowiednio zapakowanych sakiewek po jednej w worku z kodem kreskowym wewnątrz worka w celu ochrony przed kurzem. Worki są nieco większe niż sakiewki.

Przykład sakiewki, która jest odsłonięta, niezabezpieczona i nieprawidłowo zapakowana.

Zawartość sakiewki mieści się w worku, ale kod kreskowy znajduje się wewnątrz sakiewki i nie można go zeskanować bez wyjmowania go z niej.

Sakiewki

 • Sakiewki pakuj pojedynczo w plastikowe worki w odpowiednim rozmiarze, z kodem kreskowym po zewnętrznej stronie sakiewki. Umieść etykietę z opisem produktu po stronie jednostki o największej powierzchni.
 • Worek powinien być odpowiedni do rozmiaru sakiewki. Nie należy wciskać sakiewki do zbyt małego worka ani umieszczać go w worku, w której może się łatwo przesuwać. Krawędzie dużych worków mogą dużo łatwiej się o coś zaczepić i rozedrzeć, narażając zawartość na kurz lub brud.
 • Wszystkie worki polietylenowe muszą być przezroczyste.

Ten przykład pokazuje pudełko z materiału przypominającego tkaninę prawidłowo przechowywane w torbie nieco większej niż pudełko. Jest to przykład prawidłowego zapakowania.


Ten przykład pokazuje pudełko przechowywane w torbie, które jest znacznie większe niż samo pudełko, a etykieta nie znajduje się na pudełku. Torba ta jest bardziej narażona na przebicie lub rozdarcie, a kod kreskowy jest oddzielony od pudełka. Jest to przykład nieprawidłowego zapakowania.


Ten przykład pokazuje pudełko słabo zabezpieczone rękawem, który nie jest przymocowany, umożliwiając wyślizgnięcie się pudełka i oddzielenie się od rękawa i kodu kreskowego. Jest to przykład nieprawidłowego zapakowania.

Biżuteria w pudełku

 • Pudełka wykonane z materiału, który jest łatwy do czyszczenia, nie muszą być workowane. Rękawy są wystarczającą ochroną przed kurzem.
 • Pudełka wykonane z materiału przypominającego tkaninę, który jest podatny na kurz lub rozdarcie, muszą być pakowane w worki lub pakowane pojedynczo z kodem kreskowym w widocznym miejscu.
 • Rękaw ochronny lub worek powinny być tylko nieznacznie większe niż jednostka.
 • Rękawy opakowaniowe powinny wystarczająco przylegać lub być tak zabezpieczone, aby się nie zsuwały, a kod kreskowy był widoczny przy założonych rękawach.
 • Kody kreskowe powinny być w miarę możliwości przymocowane do pudełka; można je przymocować do rękawa po odpowiednim zabezpieczeniu.

Najlepsze praktyki w przypadku biżuterii o wysokiej wartości

Ponieważ biżuteria o wysokiej wartości może nie sprzedawać się szybko, zalecamy zapakowanie tych produktów w worki ochronne, aby lepiej je chronić, gdy znajdują się w centrum logistycznym.

Dozwolone materiały opakowaniowe:

 • Worki polietylenowe
 • Pudełka
 • Etykiety
Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates