Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Usługa etykietowania w ramach FBA

Kwalifikujące się produkty, które wymagają etykiety z kodem kreskowym, mogą zostać opatrzone przez Amazon takimi etykietami, przy czym pobierana jest wówczas opłata jednostkowa.

Spełnienie warunków

Warunki, które muszą spełniać produkty kwalifikujące się do usługi etykietowania FBA:

 • Muszą być tylko w nowym stanie.
 • Muszą być sklasyfikowane jako produkty niemultimedialne.
 • Nie mogą być zakazane, podlegać ograniczeniom ani mieć dużej wartości.
 • Muszą mieć jeden skanowalny kod kreskowy (GCID, UPC, EAN, JAN lub ISBN).
Ważne: Jeśli na produkcie nie ma spełniającego warunki kodu kreskowego producenta, należy samodzielnie nakleić kod kreskowy Amazon na produkt.

Amazon określi według własnego uznania, które produkty spełniają wymogi kwalifikujące do usługi etykietowania w ramach FBA. Zastrzegamy sobie prawo do niezakwalifikowania do objęcia tą usługą produktów, nawet jeśli spełniają powyższe wymagania.

Regulamin

 • Nakleimy kody kreskowe Amazon na kwalifikujące się produkty po dostarczeniu ich do centrum logistycznego, korzystając z podanych przez Ciebie informacji o produkcie.
 • Za zarejestrowane w standardowej usłudze Realizacji przez Amazon (FBA) produkty pakowane w koperty, produkty pakowane w paczki i produkty ponadgabarytowe zostanie naliczona opłata jednostkowa w wysokości odpowiednio 0,15 EUR, 0,25 EUR (0,26 EUR we Francji) i 0,35 EUR (0,36 EUR we Francji). Usługa etykietowania w ramach FBA jest bezpłatna w przypadku produktów zarejestrowanych w programie FBA małe i lekkie.
 • Możesz wybrać opcję samodzielnego naklejania etykiet z kodem kreskowym na poszczególne produkty, wybierając opcję Sprzedawca w obszarze Kto etykietuje? podczas tworzenia przesyłki.
 • Możemy polecić Ci podzielenie przesyłek tak, aby produkty objęte usługą etykietowania w ramach FBA były spakowane razem.
 • Przesyłki kierowane do usługi etykietowania w ramach FBA mogą być następnie podzielone na wiele przesyłek.

W przypadku produktów niekwalifikujących się do usługi etykietowania w ramach FBA naklejenie na nich wymaganych kodów kreskowych Amazon jest Twoim obowiązkiem. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Używanie kodu kreskowego Amazon do śledzenia zapasów.

W przypadku kwalifikujących się produktów możesz śledzić swoje zapasy przy użyciu kodu kreskowego producenta. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Zapasy mieszane z kodem kreskowym producenta .

Jak zmienić opcję usługi etykietowania w ramach FBA

Opcję usługi etykietowania w ramach FBA możesz zmienić w ustawieniach usługi Realizacja przez Amazon (FBA).

 1. Z menu rozwijanego Ustawienia wybierz Realizacja przez Amazon (FBA).
 2. W sekcji Usługi opcjonalne kliknij Edytuj.
 3. W obszarze Kto etykietuje? wybierz pozycję Amazon, aby zarejestrować się w usłudze etykietowania w ramach FBA, lub pozycję Sprzedawca , aby anulować rejestrację.
 4. Kliknij Zapisz.
Ważne: Nowe ustawienie zostanie zastosowane do przesyłek utworzonych po zmianie preferencji. Jeśli chcesz, aby nowe ustawienie zostało zastosowane do przesyłek, nad którymi obecnie pracujesz, usuń przesyłkę i utwórz nową.

Jak identyfikować przesyłki w usłudze etykietowania w ramach FBA

Przesyłki objęte usługą etykietowania w ramach FBA można zidentyfikować poprzez następujące elementy:

 • etykiety Realizacja przez Amazon (FBA) na paletach lub opakowaniach, zawierające oznaczenie FBA-PREP w lewym górnym rogu
 • wiadomość Etykiety produktu: wymagane (usługa etykietowania) w szczegółach przesyłki na stronie Przesyłki oczekujące w kolejce
 • odniesienia do usługi etykietowania w ramach FBA i szacowanych powiązanych opłat w zakładce Etykietowanie produktów w procesie tworzenia przesyłki.

Opłata za usługę etykietowania w ramach FBA

W przypadku zarejestrowanych w standardowej usłudze Realizacja przez Amazon (FBA) produktów pakowanych w koperty (o maksymalnej wysokości 5 cm), produktów pakowanych w paczki i produktów ponadgabarytowych opłata za usługę etykietowania w ramach FBA wynosi odpowiednio 0,15 EUR, 0,25 EUR (0,26 EUR we Francji) i 0,35 EUR (0,36 EUR we Francji). W przypadku produktów zarejestrowanych w programie FBA małe i lekkie opłata za usługę etykietowania w ramach FBA wynosi 0,00 EUR za produkt.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates