Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

FBA — cechy, usługi i opłaty

Opłaty FBA obejmują koszty przechowywania produktów w centrach logistycznych Amazon, pobieranie, pakowanie, wysyłanie zamówień oraz zapewnianie obsługi klienta w odniesieniu do sprzedanych produktów. W ramach FBA masz również dostęp do opcjonalnych funkcji i usług, które pomogą Ci zarządzać firmą i ją rozwijać.

Zapasy przechowywane w innych krajach UE podlegają zobowiązaniom z tytułu VAT. Dowiedz się więcej o wymaganiach dotyczących podatku VAT tutaj.

Funkcje FBA

Program przewoźników partnerskich Amazon: Przewoźnicy partnerscy Amazon oferują wyjątkowo niskie stawki za wysyłkę zapasów do Amazon.

Obsługa klienta dotycząca zamówień FBA: Gdy sprzedajesz produkty za pośrednictwem usługi FBA, obsługę klienta w Twoim imieniu zapewnia Amazon.

Sprzedaż na całym świecie: Użyj usługi FBA i narzędzi dostępnych na koncie Sprzedawcy, aby rozszerzyć działalność swojej firmy na cały świat.

Realizacja wielokanałowa: Amazon zrealizuje zamówienia na zapasy, które sprzedajesz na własnej stronie internetowej i w innych kanałach.

FBA Small and Light : FBA Small and Light to program przeznaczony specjalnie dla szybko rotujących małych i lekkich produktów.

Usługi FBA

Opcje personalizacji zamówień w realizacji wielokanałowej: Korzystając z realizacji wielokanałowej, możesz wybrać użycie zwykłych opakowań i dokumentów dostawy pod marką własną. W przypadku pakowania obowiązuje opłata za opakowanie.

FBA — usługa etykietowania : Amazon umieści na zapasach etykiety kodów kreskowych w Twoim imieniu. Obowiązuje prowizja za każdy sprzedany produkt.

FBA — usługa przygotowania w centrach logistycznych Amazon : Amazon przygotuje zapasy tak, aby spełniały wymagania dotyczące przygotowania w ramach usługi FBA. Obowiązuje prowizja za każdy sprzedany produkt.

Usługa odnawiania FBA : Amazon odnowi i przepakuje kwalifikujące się produkty FBA zwrócone przez klientów, aby można je było ponownie sprzedać.

Usługa ręcznego przetwarzania przesyłek : Jeśli podczas wysyłania zapasów do FBA nie dostarczysz informacji o zawartości opakowania, Amazon będzie ręcznie przetwarzać opakowania w centrum logistycznym. Obowiązuje prowizja za każdy sprzedany produkt.

Opłaty FBA

Opłaty FBA: Przegląd aktualnych opłat FBA za realizację zamówień i powiązane usługi. Przegląd opłat obowiązujących w 2020 r. można znaleźć tutaj.

FBA — kalkulator przychodów: Skorzystaj z narzędzia FBA — kalkulator przychodów, aby oszacować opłaty za określone produkty na podstawie aktywnych ofert na Amazon.

Podgląd opłaty: Oszacuj opłaty FBA za zapasy produktów FBA.

Miesięczne opłaty za składowanie zapasów: Opłaty za składowanie są naliczane za wszystkie produkty przechowywane w centrum logistycznym Amazon na podstawie średniej dziennej ilości zapasów i ich wysokość zależy od miesiąca kalendarzowego.

Opłaty za składowanie długoterminowe: Oprócz miesięcznej opłaty za składowanie za zapasy w centrach logistycznych Amazon jest naliczana opłata za składowanie długoterminowe.

Opłaty za zlecenie wycofania zapasów: Amazon może zwrócić Twoje zapasy lub je zutylizować w swoim centrum logistycznym. Obowiązuje prowizja za każdy sprzedany produkt.

Zlecenia wycofania zapasów: Możesz wycofać zapasy z centrów logistycznych Amazon, zwracając zapasy do siebie.

Opłaty manipulacyjne za zwroty: Opłata manipulacyjna za zwrot jest stosowana do zwrotów od klientów w określonych kategoriach produktów.

Opłaty za usługi nieplanowane: W przypadku zapasów, które docierają do centrum logistycznego bez odpowiedniego przygotowania lub etykietowania, Amazon wykona te usługi za Ciebie. Obowiązuje prowizja za każdy sprzedany produkt.

Kategoria rozmiaru produktu: Wskaż kategorię rozmiaru produktu w celu określenia obowiązujących opłat za realizację.


FBA — cechy, usługi i opłaty


Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2021, Amazon.com, Inc. or its affiliates