Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Zapasy FBA

Starszy proces tworzenia przesyłki

Użyj narzędzi na koncie sprzedawcy, aby zamieszczać oferty produktów, tworzyć plany wysyłki, wysyłać zapasy do Amazon, śledzić i monitorować przesyłki, a także wycofywać zapasy z centrów logistycznych Amazon.

Zarządzanie zapasami FBA

Wyślij zapasy do Amazon

Uwaga: Po odbiorze przesłanych zapasów w centrum logistycznym lub centrum odbioru stają się one dostępne do sprzedaży. Status przesyłki możesz śledzić na liście przesyłek oczekujących w kolejce. Może on zmieniać się z W trakcie transportu na Dostarczone, Przyjęto w, Odbiór i Zakończono. Więcej informacji znajdziesz na stronie Odbieranie i przechowywanie Twoich zapasów przez Amazon.

Dostępne są następujące opcje tworzenia przesyłek:

  • Amazon Marketplace Web Service (MWS): Możesz zintegrować własne systemy zarządzania zapasami za pomocą interfejsów API udostępnionych przez Amazon. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę Ogólne informacje na temat Amazon Marketplace Web Service. Aby skorzystać z tego procesu, przejdź do holenderskiego Seller Central za pomocą rozwijanej listy krajów. Zapasy wysyłane do centrów logistycznych Amazon muszą spełniać określone wymagania dotyczące etykietowania, pakowania i wysyłki. Przestrzeganie tych wymagań pomoże uniknąć opóźnień, opłat za usługę nieplanowaną i kar.
  • Wyślij do Amazon (beta): Usprawniony proces dla opakowań zawierających produkty o tym samym SKU, wysyłanych jako przesyłki na paletach z wykorzystaniem usług przewoźnika niebędącego przewoźnikiem partnerskim, lub jako przesyłki w postaci małych paczek z wykorzystaniem usług przewoźnika partnerskiego Amazon lub przewoźnika niebędącego przewoźnikiem partnerskim. Narzędzie Wyślij do Amazon umożliwia tworzenie szablonów opakowań wielokrotnego użytku dla Twoich jednostek SKU w celu zapisywania informacji o zawartości opakowań, ich wadze i wymiarach, a także szczegółów przygotowywania i etykietowania. Pozwala to oszczędzić czas podczas kolejnego uzupełniania zapasów.
  • Wyślij do Amazon (beta): do przesyłek zapakowanych w kartony zawierające produkty o tym samym SKU. Ten proces umożliwia tworzenie szablonów opakowania wielokrotnego użytku, w których zapisuje się informacje o zawartości opakowania oraz informacje na temat przygotowywania/etykietowania jednostek SKU, co pozwala zaoszczędzić czas podczas kolejnego uzupełniania zapasów.
  • Etykietowanie zapasów FBA: unikaj opóźnień, opłat za usługę nieplanowaną i kar, przestrzegając wymogów Amazon dotyczących etykietowania.
  • Akademia Sprzedawcy: Aby szybko dowiedzieć się czegoś na temat tworzenia przesyłki, obejrzyj serię wideo Akademia Sprzedawcy rozpoczynającą się od Jak działa FBA.
Uwaga: Podczas tworzenia planu wysyłka może być domyślnie dzielona na kilka wysyłek do różnych centrów logistycznych. Centra logistyczne są wybierane na podstawie wysyłanych produktów i miejsca, z którego je nadajesz. Dzięki rozłożeniu zapasów w kilku centrach logistycznych w całym kraju klienci, którzy kupują Twój produkt, mogą otrzymać go szybciej, niż gdyby Twoje zapasy znajdowały się gdzieś dalej.

Śledzenie i uzgadnianie przesyłek

  • Śledzenie przesyłki: śledź przesyłki do Amazon i aktualny stan każdej z nich na stronie Przesyłki oczekujące w kolejce.
  • Uzgadnianie przesyłek: zidentyfikuj i rozwiąż wszelkie niezgodności pomiędzy planem wysyłki a przesyłkami odebranymi w centrum logistycznym.
  • Rozwiązywanie problemów z odbiorem: wyświetl wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów związanych z najczęstszymi błędami odbierania przesyłek FBA.

Wycofywanie zapasów z centrum logistycznego Amazon

Zarządzanie zapasami w realizacji wielokanałowej

Zarządzanie zamówieniami FBA

Ogólnoeuropejska realizacja przez Amazon: Jak to działa

Program ogólnoeuropejskiej realizacji przez Amazon pozwala realizować zamówienia we wszystkich europejskich serwisach Amazon z jednej puli zapasów bez ponoszenia jednostkowych opłat za realizację transgraniczną w ramach europejskiej sieci realizacji (European Fulfilment Network). Amazon będzie dystrybuować Twoje zapasy w całej europejskiej sieci realizacji bez dodatkowych kosztów. Możesz śledzić swoje ogólnoeuropejskie oferty FBA za pomocą wszystkich standardowych raportów i narzędzi w Seller Central.

Ogólnoeuropejska realizacja przez Amazon zostanie aktywowana dla danego produktu dopiero po utworzeniu aktywnej oferty FBA we wszystkich europejskich serwisach Amazon wymienionych zgodnie z wymaganiami na stronie zapasów FBA z wysyłką ogólnoeuropejską na Twoim koncie sprzedawcy.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates