Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Zapasy FBA

Użyj narzędzi na koncie Sprzedawcy, aby wystawiać produkty, tworzyć plany wysyłki, wysyłać przesyłki, śledzić i monitorować przesyłki oraz usuwać zapasy z centrów logistycznych Amazon.

Zarządzanie zapasami FBA

Wyślij zapasy do Amazon

  • Wyślij/uzupełnij zapasy Ten proces tworzenia przesyłek jest idealna dla małych zamówień. Pozwala wybrać produkty, które sprzedajesz na Amazon i skonwertować je na realizowane przez Amazon, lub wybrać produkty, które chcesz uzupełnić.
  • Wyślij do Amazon (beta) Do wysyłki małych paczek zapakowanych w kartony zawierające pojedyncze SKU. Ten proces umożliwia tworzenie szablonów opakowania wielokrotnego użytku, w których zapisuje się informacje o zawartości opakowania i informacje na temat przygotowywania/etykietowania dla kodów SKU, co pozwala zaoszczędzić czas podczas kolejnych uzupełnień.
  • Utwórz plan wysyłki zbiorczo Prześlij plik .txt rozdzielony tabulatorami, aby utworzyć plan wysyłki, który można śledzić na koncie Sprzedawcy.
  • Wymagania dotyczące pakowania i przygotowania Unikaj opóźnień, opłat za usługę nieplanowaną i kar, przestrzegając wymagań dotyczących pakowania i przygotowywania firmy Amazon.
  • Etykieta Zapasy FBAUnikaj opóźnień, opłat za usługę nieplanowaną i kar, przestrzegając wymagań dotyczących etykietowania firmy Amazon.
  • Seller UniversityAby szybko uzyskać informacje na temat tworzenia przesyłki, obejrzyj serię wideo Seller University rozpoczynającą się od Co to jest FBA?.

Śledzenie i uzgadnianie przesyłek

Wycofywanie zapasów z centrum logistycznego Amazon

  • Usuń zapasy (przegląd) Zażądaj, aby zapasy przechowywane w centrach logistycznych Amazon zostały Ci zwrócone lub usunięte.
  • Usuń zapasy z centrów logistycznych Utwórz zlecenie usunięcia dowolnej ilości zapasów w dowolnym momencie za pomocą narzędzi na koncie Sprzedawcy.
  • Usuń zapasy zbiorczo Usuń zapasy zbiorczo, przesyłając plik .txt rozdzielony tabulatorami.
  • Usuń zapasy automatycznie Poproś o automatyczne usuwanie z centrów logistycznych Amazon niezrealizowanych zapasów lub zapasów, które podlegają opłacie za składowanie długoterminowe, a następnie o ich zwrot do Ciebie lub usunięcie.

Zarządzanie zapasami w realizacji wielokanałowej

Zarządzanie zamówieniami FBA

Ogólnoeuropejska realizacja zamówień przez Amazon (PAN-EU FBA): Jak to działa

Program wysyłki do wszystkich krajów europejskich z realizacją przez Amazon pozwala realizować oferty na wszystkich rynkach europejskich z jednej puli zapasów bez ponoszenia opłat za realizację transgraniczną za jednostkę w ramach europejskiej sieci realizacji zamówień. Amazon będzie dystrybuować Twoje zapasy w całej europejskiej sieci realizacji zamówień bez dodatkowych kosztów. Możesz śledzić swoje ogólnoeuropejskie oferty FBA za pomocą wszystkich standardowych raportów i narzędzi w portalu Seller Central.

Ogólnoeuropejski program FBA stanie się aktywny w odniesieniu do danego produktu dopiero po utworzeniu aktywnej oferty FBA na wszystkich europejskich rynkach Amazon wymienionych – zgodnie z wymaganiami – na stronie zapasów ogólnoeuropejskiego programu FBA na Twoim koncie Sprzedaży na Amazon.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2021, Amazon.com, Inc. or its affiliates