Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Opłata manipulacyjna za zwrot

Opłata manipulacyjna FBA za zwrot dotyczy zwróconych przez klientów produktów należących do kategorii, dla których Amazon oferuje bezpłatną wysyłkę zwrotną. Należą do nich:

  • Zegarki
  • Biżuteria
  • Ubrania
  • Obuwie i torebki

Zasady przetwarzania zwrotów

Oferowanie bezpłatnych zwrotów klientom w tych kategoriach pomaga budować ich zaufanie i zachęca ich do zakupów. Aby w bardziej miarodajny sposób pokryć koszty ponoszone przez Amazon, gdy klient otrzymuje bezpłatną wysyłkę zwrotną produktów w tych kategoriach, Sprzedawcy naliczana jest opłata za każdą zwróconą jednostkę. Opłata ta stanowi równowartość opłat za realizację wysyłki pojedynczej jednostki produktu. Opłata dotyczy wszystkich zwrotów klientów w powyższych kategoriach, z wyjątkiem przypadków, gdy zgodnie z FBA – zasadami zwrotu kosztów za zagubione lub uszkodzone zapasy za przyczynę zwrotu firma Amazon .

Obliczanie opłaty manipulacyjnej za zwrot

Opłata manipulacyjna za zwrot jest równa całkowitej opłacie za realizację zamówienia na dany produkt. Opłata ta dotyczy produktów sprzedawanych na Amazon w wybranych kategoriach, dla których Amazon oferuje kupującym bezpłatną wysyłkę zwrotną, polegającą na fizycznym odesłaniu produktu do centrum logistycznego. Opłaty te będą miały zastosowanie do jednostek realizowanych z zapasów lokalnych lub z zapasów dostępnych w dowolnym europejskim magazynie należącym do programu European Fulfilment Network (EFN).

Transakcje te można śledzić w raporcie pod nazwą FBA – raport zwrotów od klientów.

Przykład opłaty manipulacyjnej za zwrot

Poniższy przykład to koszulka z krótkim rękawem, dla której waga przesyłki wychodzącej wynosi 170 gramów. Opłata za realizację tego zamówienia krajowego przez FBA wynosi 2,40 PLN . Jeśli klient zdecyduje się zwrócić ten produkt, zostanie pobrana opłata za przetwarzanie zwrotów w wysokości 2,40 PLN .

Koszulka

Wymiary: 30 cm x 22 cm x 4,5 cm (0,00297 metra sześciennego) = 0,10488 stopy sześciennej

Waga wysyłki wychodzącej: 170 g

Kategoria wielkości produktu: Duża koperta inna niż multimedia: 1000 g

2,40 PLN
Opłata manipulacyjna za zwrot 2,40 PLN
Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates