Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Wprowadzenie do programu Przewoźnicy partnerscy Amazon

Opcje przewoźników partnerskich Amazon

Strona zawiera informacje na temat opcji przewoźników partnerskich Amazon, dostępnych dla sprzedawców FBA w przypadku dostaw małych paczek w Zjednoczonym Królestwie, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Polsce i Holandii oraz we Francji i Włoszech.

Dostawy małych paczek składają się z jednostek pakowanych w pojedyncze paczki, z indywidualnymi etykietami dostawy. Są to zazwyczaj mniejsze przesyłki wysyłane za pośrednictwem UPS lub Amazon (obsługiwane przez DHL) w Niemczech.

Przewoźnik partnerski Amazon obsługujący dostawy małych paczek

Od 19 maja 2022 r. program Przewoźnicy partnerscy Amazon w zakresie dostaw małych paczek jest dostępny dla sprzedawców wysyłających produkty z adresów w Polsce do centrów logistycznych Amazon w Niemczech i Hiszpanii oraz we Francji i Włoszech.

Ważne: Planując odbiór małych paczek w programie Przewoźnicy partnerscy w Polsce za pośrednictwem witryny internetowej UPS, należy wprowadzić swój kod pocztowy bez łącznika „-”. W przeciwnym razie podany kod pocztowy nie będzie uprawniony do odbioru paczek.

Podczas przygotowywania przesyłki do centrum logistycznego przy użyciu procesu tworzenia przesyłki w sekcji Usługi dostawy pojawi się opcja skorzystania z usług Amazon lub przewoźnika partnerskiego Amazon.

Uwaga: W przypadku przesyłek transgranicznych opcja ta będzie dostępna tylko dla kwalifikujących się przesyłek. Dozwolone są tylko dostawy małych paczek wysyłane z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Polski, Szwecji i Holandii, dostarczane do dowolnego z naszych europejskich centrów logistycznych (poza Zjednoczonym Królestwem). Przesyłki wysyłane ze Zjednoczonego Królestwa lub do Zjednoczonego Królestwa mogą tymczasowo nie spełniać warunków naszego programu Przewoźnicy partnerscy. Przesyłki realizowane przez przewoźników partnerskich z Holandii lub Polski mogą być kierowane jedynie do centrów logistycznych w Niemczech i Hiszpanii oraz we Francji i Włoszech.

Aby wziąć udział w tym programie, wykonaj następujące czynności:


 1. W procesie tworzenia przesyłki wybierz opcję Amazon lub przewoźnik partnerski.
 2. Wprowadź szczegóły dostawy. Otrzymasz oszacowanie opłat za dostawę.
 3. Przed zaakceptowaniem opłat za dostawę zapoznaj się dokładnie ze stroną Regulamin przewoźników partnerskich Amazon, a także Regulamin przewozu UPS SCS (UK) Limited dla sprzedawców FBA, jeśli korzystasz z przewoźnika partnerskiego UPS (Zjednoczone Królestwo, Francja, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Polska i Holandia) lub Regulamin usług transportu do centrów logistycznych Amazon, jeśli korzystasz z usługi przewoźnika partnerskiego Amazon zarządzanej przez DHL (Niemcy).
 4. Kliknij Akceptuj opłaty.
 5. Po przygotowaniu dostawy skontaktuj się z przewoźnikiem, aby zaplanować odbiór. Więcej informacji o tym, jak dokonać rezerwacji za pośrednictwem naszego przewoźnika partnerskiego UPS, znajdziesz tutaj (informacje dostępne tylko w języku angielskim). Odbiór przez naszego przewoźnika partnerskiego DHL możesz zaplanować bezpośrednio w witrynie internetowej DHL. Możesz też dostarczyć paczkę do lokalnego centrum odbioru przewoźnika.

Opłaty za dostawę są uzależnione od wymiarów i masy paczek lub palet, adresu nadania przesyłki oraz docelowego centrum logistycznego. Przewidywana wysokość tych opłat zostanie skorygowana, jeśli Amazon lub przewoźnik stwierdzi, że rzeczywista masa lub wymiary paczki różnią się od podanych przez Ciebie. Więcej informacji o podawaniu wymiarów opakowań znajdziesz na stronie Program Przewoźnicy partnerscy Amazon: podawanie szczegółów.

Uwaga: Jednostki FBA muszą być zapakowane zgodnie z wymaganiami Amazon i przewoźnika. Więcej informacji znajdziesz na stronie Wymagania dotyczące pakowania i przygotowania.
Ważne: Program Przewoźnicy partnerscy Amazon zakazuje transportu towarów lub materiałów niebezpiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie Wymagania dotyczące wysyłki i planowania dostawy.

Anulowanie przesyłki przewoźnika partnerskiego Amazon

Możesz anulować dostawy małych paczek realizowane przez Amazon lub przewoźnika partnerskiego Amazon w ciągu 24 godzin po zaakceptowaniu szacowanych opłat za wysyłkę.

Przejdź do przesyłek oczekujących w kolejce i wykonaj następujące czynności:

 1. Zlokalizuj przesyłkę i kliknij opcję Przygotuj wysyłkę.
 2. Kliknij kartę Podaj szczegóły.
 3. Kliknij opcję Anuluj opłaty.

Uwaga: Anulowanie dostawy nie powoduje anulowania opłat. Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby zapewnić, że nie dojdzie do odbioru oraz że nie zostaną pobrane opłaty. Jeśli od zaakceptowania opłat minęły 24 godziny, nie będzie można anulować opłat ani otrzymać zwrotu opłat za dostawę małych paczek.

Ograniczenia przewoźnika partnerskiego Amazon w zakresie kodu pocztowego

Kody pocztowe niekwalifikujące się do programu Przewoźnicy partnerscy:

Tabela 1. Dostawa małych paczek realizowana przez przewoźnika partnerskiego
Terytorium Kody pocztowe
Athos 51000–51009
Wyspy Alandzkie 22100–22950
Helgoland 27498
Buesingen 78263, 78266

Gwadelupa

Martynika

Gujana Francuska

Reunion

Majotta
Nie dotyczy
Livigno, Campione d’Italia 23041, 22061
Watykan 00120
San Marino 47031, 47890–47899
Wyspy Kanaryjskie 38000–38999
Ceuta 52000–52009
Melilla 63086

Amazon Marketplace Web Service (MWS)

Usługa Amazon MWS również obejmuje opcje przewoźników partnerskich Amazon.

Aby włączyć tę usługę, wykonaj następujące czynności w Seller Central:

 1. Wybierz Ustawienia > Realizacja przez Amazon (FBA).
 2. Kliknij Edytuj obok Przewoźnik partnerski Amazon (dostawa małych paczek) – ustawienia usługi MWS.
 3. Kliknij pole wyboru obok każdego sklepu Amazon, w którym chcesz korzystać z usługi, aby zaakceptować odpowiedni regulamin Amazon i regulamin przewoźnika.

Po zaakceptowaniu regulaminów możesz zacząć korzystać z programu za pośrednictwem usługi MWS. Instrukcje znajdziesz na stronie Korzystanie z usług Amazon lub przewoźnika partnerskiego Amazon w zakresie wysyłki do centrów logistycznych Amazon (tylko w języku angielskim).

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates