Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Podsumowanie zmian dotyczących prowizji od sprzedaży i opłat FBA w 2021 r. (Europa)

Rok 2020 był jednym z najbardziej udanych dla sprzedawców korzystających ze sklepów Amazon, nawet pomimo przeszkód stwarzanych przez pandemię COVID-19. Od 15 kwietnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. niezależni sprzedawcy zewnętrzni – prawie wszyscy z nich to małe i średnie firmy – zwiększyli globalną sprzedaż na Amazon o ponad 55% w porównaniu do minionego roku. Aby wspierać Cię w dalszym osiąganiu sukcesów, wkładamy dużo wysiłku i dokonujemy poważnych inwestycji.

W 2020 roku powiększyliśmy metraż obiektów należących do naszej sieci logistycznej o 50%. Otworzyliśmy dziesiątki nowych punktów dostawczych i centrów logistycznych na całym świecie. Opracowaliśmy ponad 250 narzędzi i usług na całym świecie, aby ułatwić Ci zarządzanie działalnością i jej rozwijanie. Udoskonaliliśmy też kursy oferowane przez Akademię Sprzedawcy, które pomogą Ci efektywnie korzystać z tych wszystkich nowych narzędzi i usług. Dostrzegliśmy też niepewną sytuację małych firm w związku z pandemią COVID-19. Dlatego, zgodnie z informacjami przekazanymi 22 grudnia 2020 roku, podjęliśmy decyzję o odroczeniu rocznych korekt opłat do czerwca 2021 roku. Ma to na celu zapewnienie stabilności i wsparcia w tym, jak przewidywaliśmy, wciąż trudnym okresie.

Podczas gdy wiele innych firm przenosiło koszty na podmioty współpracujące, wprowadzając dodatkowe opłaty i zmiany prowizji w 2020 roku, my pokryliśmy koszty sprzedawców związane z pandemią COVID w wysokości ponad 5 miliardów dolarów. W pierwszej połowie 2021 roku wydajemy na ten cel kolejne miliardy na całym świecie. Aby zapewnić sprzedawcom jeszcze większe korzyści, wdrożyliśmy również obniżki opłat i rozszerzone promocje w 2021 roku. Ponadto, zwiększyliśmy korzyści związane z programem FBA New Selection i wdrożyliśmy obsługę ciężkich i nieporęcznych towarów w ramach FBA.

Od 8 czerwca 2021 roku niektóre z naszych opłat zostaną skorygowane w sklepach Amazon w Europie. Większość prowizji od sprzedaży nie ulegnie zmianie. Wprowadzamy jedynie umiarkowane podwyżki opłat za realizację. Poniżej podaliśmy najważniejsze informacje o zmianach opłat. Pełną listę zmian w opłatach w 2021 r. znajdziesz na poniższych stronach Seller Central.

Zmiany prowizji od sprzedaży na Amazon w 2021 r.

Zmiany opłat FBA, obniżki i promocje w 2021 r.

Zmiany w opłatach za wycofanie i usunięcie zapasów FBA w 2021 r.

Zmiany w opłatach za usługi przygotowania i ręcznego przetwarzania przesyłek w 2021 r.

Zmiany w opłatach FBA za sprzedaż baterii litowych i towarów niebezpiecznych w 2021 r.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates