Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Podatki i przepisy dotyczące sprzedaży globalnej na Amazon

Ważne: Informacje na tej stronie nie stanowią formy doradztwa podatkowego, prawnego ani innej formy doradztwa zawodowego i nie mogą być jako takowe używane. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skonsultuj się z doradcami zawodowymi.

Teraz, gdy już wiesz, gdzie chcesz rozwinąć swoją działalność, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób podatki i przepisy mogą wpłynąć na Twoją działalność na każdym z rynków, na którym zamierzasz prowadzić sprzedaż. Niniejsza sekcja zawiera przegląd poszczególnych podatków i przepisów z podziałem na regiony, o których powinieneś wiedzieć, jeśli prowadzisz sprzedaż na różnych rynkach Amazon i umieszczasz oferty pochodzące z zasobów innych firm. Przed podjęciem decyzji o sposobie sprzedaży na innych rynkach, zalecamy skonsultowanie się z doradcami podatkowymi i prawnymi.

Każdy kraj ma wymagania prawne i branżowe dotyczące sprzedaży produktów konsumentom. Na rynku głównym prawdopodobnie istnieją przepisy dotyczące praw własności intelektualnej, bezpieczeństwa produktu, ochrony środowiska i innych obowiązujących wymagań. To samo dotyczy wszystkich rynków. Zapoznaj się z dostępnymi informacjami, aby zrozumieć swoje obowiązki. Niektóre kwestie warte rozważenia to:

  • Podatki i cła
  • Prawa własności intelektualnej, w szczególności ograniczenia prawa własności intelektualnej dotyczące importu równoległego
  • Kontrole eksportu
  • Oznakowania i etykiety
  • Środowisko, zdrowie i bezpieczeństwo
  • Zgodność produktu

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates