Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Dodatkowe informacje i materiały dla sprzedawców na temat naszych zasad dotyczących produktów podlegających ograniczeniom

Ważne: Zapewniając produkty do sprzedaży na Amazon, koniecznie przestrzegaj wszystkich mających zastosowanie przepisów ustawowych i wykonawczych oraz zasad Amazon, które dotyczą tych produktów i ich ofert.

Sprzedaż nielegalnych produktów lub innych produktów opisanych na naszej stronie z zasadami dotyczącymi produktów objętych ograniczeniami jest surowo zabroniona i obowiązkiem każdego sprzedającego jest dokładne zapoznanie się z naszymi zasadami przed wystawieniem produktu. Sprzedawcy muszą również rozumieć, że są odpowiedzialni za zapewnienie zgodności swoich produktów ze wszystkimi mającymi zastosowanie przepisami prawa, nawet jeśli dany produkt nie został szczegółowo opisany w naszych zasadach. Przepisy często się zmieniają, więc sprzedawcy powinni śledzić na bieżąco zmiany regulacyjne i podejmować odpowiednie działania.

Z myślą o naszych klientach nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą nam skuteczniej wykrywać nielegalne towary oraz produkty naruszające nasze zasady w inny sposób, i wciąż wprowadzamy zmiany w systemach, których używamy do wykrywania takich produktów. Czasami nasze systemy usuwają produkty, których sprzedaż w naszej witrynie jest dozwolona. Bywa tak, jeśli dostarczono nam niekompletne lub niedokładne informacje o produkcie lub jeśli nasze systemy błędnie zidentyfikują dany produkt jako podlegający ograniczeniom. Na przykład w przypadku produktu, który występuje w dwóch wersjach: bez recepty i na receptę, możemy nałożyć na niego ograniczenia, jeśli nie jesteśmy w stanie określić, która wersja produktu jest oferowana. Pamiętaj też, że w niektórych przypadkach nasze zasady zabraniają sprzedaży produktów, które są legalne. Sprzedawcy, którzy uważają, że usunęliśmy ich produkt w wyniku błędu, powinni się skontaktować z Działem Obsługi Sprzedawców. Sprawdzimy wtedy produkt i w razie potrzeby wprowadzimy odpowiednie poprawki w naszych systemach oraz zmienimy status konta sprzedawcy. Pamiętaj, że zmiana statusu oferty produktu podlegającego ograniczeniom na Brak w magazynie nie czyni oferty zgodną z zasadami. Nieprawidłowe zamknięcie lub nieusunięcie wszystkich ofert produktów podlegających ograniczeniom może spowodować odebranie Ci uprawnień do sprzedaży. Jeśli uważasz, że nieprawidłowo zidentyfikowaliśmy Twój produkt jako podlegający ograniczeniom na Amazon, natychmiast zamknij tę ofertę, aby zapewnić zgodność z zasadami na czas odwoływania się od tej decyzji w Dziale Obsługi Sprzedawców.

Wobec sprzedawców, którzy naruszają nasze zasady lub obowiązujące przepisy prawa, mogą zostać podjęte działania egzekucyjne. Ich forma może się różnić w zależności od rodzaju naruszenia i historii konta sprzedawcy. Przy ustalaniu, jakie działania podjąć, bierzemy pod uwagę różne czynniki dotyczące konta sprzedawcy, w tym wagę i liczbę naruszeń oraz inne istotne informacje. Sprzedawcy, którym odebraliśmy uprawnienia do sprzedaży, w większości przypadków mogą się odwołać od tej decyzji. W niektórych sytuacjach możemy przywrócić sprzedawcy odebrane uprawnienia, o ile wdrożył on solidny plan działania, który skutecznie eliminuje podstawowe przyczyny naruszeń i zapobiegnie ponownemu wystąpieniu tych i innych naruszeń.

Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych praktyk, które mogą ułatwić sprzedawcom zapewnianie zgodności z naszymi zasadami:

  • Nie zakładaj, że sprzedaż produktu jest dozwolona tylko dlatego, że produkt ten nie jest wyraźnie wymieniony w naszym dokumencie „Przykłady niedozwolonych ofert” lub dlatego, że ma istniejący ASIN.
  • Wyznacz jednego lub kilku pracowników odpowiedzialnych za sprawdzenie każdego produktu, który zamierzasz sprzedawać. Osoby te powinny posiadać dogłębną i aktualną wiedzę na temat produktów, branży i przepisów prawa mających zastosowanie do tych produktów.
  • Uważnie i regularnie przeglądaj naszą stronę z zasadami dotyczącymi produktów podlegających ograniczeniom, w tym dokument „Przykłady niedozwolonych ofert”, a także swój katalog produktów. Dotyczy to wszystkich produktów zawartych w plikach z zapasami lub przesyłanych za pomocą zautomatyzowanego systemu.
  • Jeśli zaopatrujesz się w produkty u źródła innego niż producent, dołóż wszelkich starań, aby zrozumieć, jakie jest pochodzenie tych produktów oraz jakie przepisy prawa mogą wpływać na możliwość ich sprzedaży.
  • Jeśli nie masz pewności, czy możesz sprzedawać dany produkt, nie wystawiaj go.
  • W przypadku sprzedaży leków lub suplementów koniecznie sprawdź skład tych produktów i upewnij się, że sprzedaż wszystkich składników jest dozwolona. Oprócz naszej strony z zasadami dotyczącymi produktów podlegających ograniczeniom w internecie dostępne są materiały, które mogą pomóc sprzedawcom w ustaleniu tych kwestii.
Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates