Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Dodawanie produktów za pomocą plików produktowych

Individual sellers: Ta funkcja jest dostępna dla sprzedawców z profesjonalnymi planami sprzedaży.

Jeśli chcesz dodać wiele ofert produktów jednocześnie, możesz to zrobić za pomocą szablonów plików produktowych. Te szablony to pliki tekstowe rozdzielane tabulatorami (.txt) zawierające wszystkie informacje umożliwiające wystawienie produktów w serwisie Amazon.

Przed użyciem szablonów plików produktowych zalecamy zdobycie podstawowej wiedzy na temat plików danych.

Obejrzyj ten samouczek wideo:

Co muszę wiedzieć przed użyciem plików produktowych?

 • Zainstaluj na komputerze program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych (jeśli jeszcze go nie masz), na przykład Microsoft Excel.
 • Zidentyfikuj kategorię swoich produktów i pobierz odpowiedni szablon na stronie Dodawanie wielu produktów naraz.
 • Poproś o zatwierdzenie (w razie potrzeby), aby móc sprzedawać w określonych kategoriach produktów. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na stronę Kategorie i produkty wymagające zatwierdzenia.
 • Dopasuj swoje produkty do katalogu Amazon. Amazon tworzy oferty dla Twoich produktów na podstawie informacji zawartych w pliku w podanej kolejności.
  1. Dopasowanie ISBN, UPC lub EAN: Jeśli Twój plik zawiera identyfikator produktu (ISBN, UPC lub EAN) dla dowolnego produktu, a w serwisie Amazon istnieje pasujący identyfikator, postaramy się znaleźć odpowiednie dopasowanie dla Twojego produktu.
  2. Dopasowanie informacji o producencie lub informacji biograficznych: Jeśli Twój plik nie zawiera identyfikatorów ISBN, UPC ani EAN dla konkretnego produktu, postaramy się znaleźć dopasowanie na podstawie informacji o producencie lub informacji biograficznych przesłanych w pliku. Aby utworzyć ofertę produktu, wymagane jest dokładne dopasowanie.
  3. Tworzenie nowych ofert produktów: Jeśli nie uda nam się znaleźć dopasowań w istniejącym katalogu przy użyciu identyfikatorów produktów albo informacji o producencie lub informacji biograficznych, a podasz wystarczającą ilość danych w pliku przesyłania, utworzymy dla tych ofert produktów nowe strony produktów.

   Twoje zapasy zostaną następnie odzwierciedlone na tych stronach, aby utworzyć oferty dla klientów. Jeśli ilość informacji potrzebnych do dopasowania do istniejących stron lub do utworzenia nowych stron okaże się niewystarczająca, po przesłaniu pliku zostanie wyświetlony komunikat o błędzie w raporcie z przetwarzania zapasów. Na podstawie tego raportu możesz zdiagnozować i poprawić błędy w przesłanym pliku. Gdy poprawisz plik i będzie on gotowy do ponownego przesłania, kliknij link Powrót do strony przesyłania i prześlij plik ponownie.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates