Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Co to jest szacunkowy termin dostawy (EDD)?

EDD (szacunkowy termin dostawy) to szacowana data, w której klient ma otrzymać zamówienie. Datę tę obliczamy na podstawie czasu wysyłki towaru (czasu przetwarzania) oraz czasu, przez który towar znajduje się w trakcie transportu.

Ważne jest, aby wprowadzić realistyczne czasy przetwarzania i transportu, gdyż pomoże to spełnić oczekiwania klientów.

Jak obliczyć czas przetwarzania?

Czas przetwarzania (czas przygotowywania do wysyłki) to czas od momentu złożenia zamówienia przez klienta do momentu przekazania zamówienia przez Sprzedawcę przewoźnikowi. Istnieją dwie metody określania wartości tego szacowanego parametru.

  • Jeśli używasz narzędzia Dodaj produkt, w polu Czas przetwarzania wprowadź liczbę dni potrzebnych do przygotowania produktu do wysyłki, licząc od momentu otrzymania zamówienia.
  • Jeśli używasz szablonu pliku stanu zapasów, liczbę dni potrzebnych do przygotowania produktu do wysyłki od momentu otrzymania zamówienia wprowadź w kolumnie leadtime-to-ship.
Uwaga: Jeśli nie wprowadzisz wartości w polu Czas przetwarzania, automatycznie użyta zostanie jego domyślna wartość. Aktualną domyślną wartość czasu przetwarzania można wyświetlić na karcie Ogólne ustawienia wysyłki znajdującej się na stronie Ustawienia wysyłki.

Jak obliczyć czas transportu?

Czas transportu to czas od chwili przekazania zamówienia przewoźnikowi do momentu otrzymania go przez klienta. Jest on obliczany na podstawie wybranych przez Sprzedawcę przewoźników (Royal Mail, DHL itp.) oraz opcji wysyłki.

Rzeczywista data dostawy to data, w której klient otrzymuje zamówienie. Przewoźnik powiadomi Amazon o faktycznej dacie dostawy tylko, jeżeli przy potwierdzaniu zamówienia podasz prawidłowy numer identyfikacyjny przesyłki. Możesz wyświetlić listę zintegrowanych przewoźników obsługujących informacje o śledzeniu.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates