Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Proces weryfikacji towarów niebezpiecznych

Zespół ds. towarów niebezpiecznych weryfikuje każdy ASIN przekształcony na ASIN z usługą Realizacja przez Amazon (FBA), jeśli produkt zostanie uznany za towar potencjalnie niebezpieczny. Weryfikacja pomaga zapewnić zgodność naszych przesyłek z wymogami regulacyjnymi oraz normami bezpieczeństwa dotyczącymi klientów i pracowników Amazon.

Dane katalogowe to główny sposób identyfikacji towarów potencjalnie niebezpiecznych. Podawanie kompletnych i dokładnych informacji jest więc niezbędne w trakcie tworzenia oferty lub przekształcania jej na ofertę FBA. Dotyczy to szczegółowego opisu produktu, elementów listy wypunktowanej oraz zdjęć i/lub obrazów.

Jeśli dane katalogowe ulegną zmianie, może być wymagana kolejna weryfikacja. W rezultacie produkt może zostać przeklasyfikowany lub sprzedawca może zostać zobowiązany do przesłania karty charakterystyki lub listy wyjątków.

Czas weryfikacji i ewentualne wymagania (karta charakterystyki lub lista wyjątków)

Produkty zawierające kompletne i prawidłowe informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie zostaną zweryfikowane i sklasyfikowane w ciągu dwóch dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy). Produkty z niekompletnymi, niedokładnymi lub sprzecznymi informacjami mogą nie zostać dopuszczone do sprzedaży w ramach FBA.

W obu przypadkach może być wymagane przesłanie karty charakterystyki lub listy wyjątków. Listy wyjątków są przeznaczone dla baterii i produktów zasilanych bateriami, a także produktów niezawierających szkodliwych substancji chemicznych.

Dostarczenie kompletnej i ważnej karty charakterystyki podczas tworzenia oferty FBA pomoże Ci uniknąć opóźnień. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Wymagane informacje i dokumenty dotyczące towarów niebezpiecznych.

Ważne: Jeśli Twój produkt zostanie zidentyfikowany jako towar potencjalnie niebezpieczny, a jego zapasy znajdują się już w centrum logistycznym Amazon, powiadomimy Cię o tym pocztą elektroniczną. Będziesz mieć 14 dni roboczych na dostarczenie wymaganej dokumentacji. Jeśli dokumentacja nie zostanie dostarczona w tym terminie, zapasy zostaną usunięte na Twój koszt.

Użyj narzędzia Sprawdź ASIN, aby sprawdzić status swojego ASIN w procesie klasyfikacji do FBA (towar niebezpieczny, produkt niebędący towarem niebezpiecznym lub wymagane dostarczenie dodatkowych dokumentów).

Dlaczego produkt jest w trakcie weryfikacji i co trzeba jeszcze ewentualnie zrobić

Ewentualne przyczyny weryfikacji produktu:

  • Produkt potrzebuje baterii do działania, ale szczegółowe informacje o baterii nie zostały podane podczas tworzenia ASIN lub strony produktu. Produkty niezawierające informacji o źródle zasilania mogą również zostać oznaczone jako towary wymagające weryfikacji, czy są towarami niebezpiecznymi.
  • Baterie zostały wspomniane na stronie produktu lub w opiniach o produkcie. W takim wypadku koniecznie wypełnij i prześlij listę wyjątków dla baterii. Aby rozpocząć, przejdź do Zarządzanie klasyfikacją towarów niebezpiecznych. Wybierz preferowany język z prawej strony, a następnie pobierz szablon listy wyjątków.
  • Produkt może zawierać inne towary potencjalnie niebezpieczne (takie jak środek do czyszczenia ekranów lub aerozol) lub być sprzedawany z innymi towarami niebezpiecznymi. W takim wypadku zgłoś się do producenta lub dostawcy, a następnie prześlij nam uzyskaną kartę charakterystyki.

Po przesłaniu dokumentów w Seller Central możesz użyć narzędzia Sprawdź ASIN, aby sprawdzić status swojego ASIN w procesie klasyfikacji do FBA. Jeśli Twój ASIN został przeklasyfikowany, a jego zapasy znajdują się już w centrum logistycznym, powiadomimy Cię o tym pocztą elektroniczną.

Po zakończeniu weryfikacji sprawdź, czy Twój produkt został pomyślnie przekształcony na produkt FBA. Jeśli tak się nie stało, przekształć produkt.

Jeśli nie zgadzasz się z wynikami weryfikacji produktu, prześlij nową kartę charakterystyki lub listę wyjątków uzasadniającą Twoje wątpliwości.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates