Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Pakowanie baterii

Na tej stronie dowiesz się, jak prawidłowo przygotować baterie, aby były chronione przez cały proces realizacji.

Ważne: Niestosowanie się do wymagań FBA dotyczących przygotowania produktów, wymogów bezpieczeństwa i ograniczeń dotyczących produktów może skutkować odmową przyjęcia zapasów w centrum logistycznym Amazon, usunięciem lub zwrotem zapasów, zablokowaniem przyszłych przesyłek do centrum logistycznego lub nałożeniem opłat z tytułu konieczności wykonania nieplanowanych usług.

Suche baterie należy odpowiednio zapakować, aby mogły być bezpiecznie przechowywane i przygotowane do wysyłki. Należy się upewnić, że baterie są zabezpieczone w opakowaniu zapobiegającym kontaktowi zacisków baterii z metalami (w tym innymi bateriami). Baterie nie mogą być wyczerpane ani uszkodzone; jeśli są sprzedawane w opakowaniach, to daty ważności muszą być na nich widoczne. Niniejsze wytyczne dotyczące pakowania obejmują baterie sprzedawane w opakowaniach i zestawach zbiorczych.

Definicja suchych baterii

Suche baterie są hermetycznie uszczelnione i na ogół wykorzystywane są w nich metale (inne niż ołów) i/lub węgiel jako elektrody (np. baterie alkaliczne). Takie baterie te są zazwyczaj używane do urządzeń przenośnych. Typy akumulatorowe (i niektóre nienadające się do wielokrotnego ładowania) mają żelowane elektrolity alkaliczne (zamiast kwasowe), co uniemożliwia wytwarzanie wodoru lub tlenu po przeładowaniu. To odróżnia je od baterii zabezpieczonych przed wyciekiem. Suche baterie objęte inną pozycją w wykazie ADR („Umowa europejska dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych”) należy przewozić zgodnie z wymogami mającymi zastosowanie do tej pozycji. Na przykład baterie niklowo-wodorkowe transportowane statkiem w określonych ilościach są objęte inną pozycją (zob. Baterie, niklowo-metalowo-wodorkowe, UN3496).

Uwaga: Dla baterii litowych istnieją odrębne przepisy i wytyczne, a ta strona nie opisuje tego typu baterii.

Powiązane wytyczne:

Wymagania dotyczące baterii litowych lub produktów zawierających baterie litowe

Jak etykietować produkty z datami ważności

Dozwolone materiały do pakowania (opakowania sztywne):

 • Oryginalne opakowanie producenta
 • Opakowania
 • Plastikowe pudełko typu clamshell

Zakazane materiały do pakowania (z wyjątkiem przypadków, gdy są używane jako uzupełnienie dopuszczalnych opakowań sztywnych):

 • Torebki strunowe
 • Folia termokurczliwa

Wskazówki dotyczące pakowania

Co należy robić... Czego nie należy robić...
 • Upewnij się, że zapakowane baterie wytrzymują upadek z wysokości 125 cm na twardą powierzchnię bez uszkodzenia. Test wymaga pięciokrotnego upuszczenia:
  • Płasko na spód opakowania
  • Płasko na górną część opakowania
  • Płasko na najdłuższy bok opakowania
  • Płasko na najkrótszy bok opakowania
  • Na róg opakowania
 • Upewnij się, że ponownie zapakowane baterie znajdują się w pudełkach lub pudełkach typu clamshell, które są bezpiecznie zamknięte.

  Jeśli zestawy zbiorcze baterii znajdują się w oryginalnym, zapieczętowanym opakowaniu producenta, nie jest wymagane dodatkowe pudełko lub uszczelnienie baterii. Jeśli baterie zostały zapakowane ponownie, wymagane jest zastosowanie zapieczętowanego pudełka lub zapieczętowanego pudełka typu clamshell z twardego plastiku.

  W przypadku baterii litowych należy postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami określonymi w Wymaganiach dotyczących baterii litowych lub produktów zawierających baterie litowe.

 • Wysyłaj baterie, które mogą się poluzować w opakowaniu lub z niego wypaść.
 • Wysyłaj baterie, w których terminale mogą się ze sobą stykać.
 • Wysyłaj baterie, które są zapakowane razem tylko w torebkach strunowych, owinięte folią termokurczliwą lub innych niesztywnych opakowaniach.

Jednostki w pakiecie

Zestawy zbiorcze baterii, które są sprzedawane jako zestaw, muszą spełniać wymagania określone na stronie pomocy dotyczącej wymagań dotyczących pakowania i przygotowania. Ponadto cały zestaw musi wspólnie spełniać wymagania dotyczące sztywnego opakowania, jak opisano poniżej.

Definicja opakowań sztywnych

Sztywne opakowanie baterii definiuje się jako jedną lub więcej z następujących pozycji:

 • Oryginalne opakowanie producenta w postaci plastikowego pudełka typu clamshell lub blistra.
 • Ponownie zapakowanie baterie zabezpieczone plastikowym pudełkiem, które zostało zaklejone taśmą lub owinięte folią termokurczliwą. Baterie nie mogą się toczyć w pudełkach, a ich zaciski nie mogą się dotykać.
 • Ponownie zapakowanie baterie zabezpieczone plastikowym pudełkiem typu clamshell, które zostało zaklejone taśmą lub owinięte folią termokurczliwą. Zaciski akumulatora nie mogą dotykać się wewnątrz opakowania.
Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates