Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Panel stanu zapasów dla produktów realizowanych przez Amazon

Ta strona jest zbiorem kart, który umożliwia szybkie podsumowanie kluczowych metryk zapasów i podkreśla możliwości poprawy wydajności zapasów i jakości sprzedaży.

Karty kluczowych wskaźników efektywności (KPI)

Karty KPI, które są wyświetlane na górze strony, pokazują skrót kluczowych wskaźników. Kliknij kartę, aby przejść na odpowiednią stronę, gdzie można zobaczyć więcej szczegółów i podjąć działania.

Wskaźnik efektywności zarządzania zapasami (IPI):

Wskaźnik efektywności zarządzania zapasami opiera się na tym, jak dobrze utrzymujesz popularne produkty w magazynie, utrzymujesz optymalny poziom zapasów i rozwiązujesz problemy z ofertami.

% FBA w magazynie

Procent czasu, podczas którego produkty FBA były dostępne w magazynie w ciągu ostatnich 30 dni (ważony względem sprzedaży z ostatnich 60 dni).

SKU brak w magazynie

Liczba jednostek SKU, których brak w magazynie odnotowano w ciągu ostatnich 30 dni. Uzupełnij zapasy wkrótce, aby uniknąć utraconej sprzedaży.

Nadwyżka jednostek

Szacunkowa nadwyżka to jednostki, dla których prognozujemy, że prawdopodobnie ich utrzymanie w magazynie i opłacenie kosztów magazynowania będą kosztować więcej niż wydatki ponoszone na reklamę, likwidację lub usunięcie.

Dni w zapasach

Oczekiwana liczba dni, podczas których zapasy wszystkich Twoich produktów będą wystarczające.

  • Cykle odnoszą się do tego, ile razy Twoje zapasy zostaną wyprzedane w skali rocznej na podstawie bieżących zapasów i wskaźnika sprzedaży.

Karty funkcyjne

Te pełnowymiarowe karty umieszczone na stronie uwypuklają obszary, w których można podjąć działania, aby poprawić efektywność zarządzania zapasami.

Powiadomienia

Ta karta zawiera alerty dotyczące problemów związanych z zapasami, które mogą mieć wpływ na sprzedaż. Kliknij powiadomienie, aby przejść do odpowiedniej strony, gdzie można zobaczyć więcej szczegółów i podjąć działania.

Zarządzanie nadwyżką zapasów

Karty pokazują produkty, dla których poziom nadwyżki zapasów jest największy (definiowany jako jednostki, dla których prognozujemy, że prawdopodobnie ich utrzymanie w magazynie i opłacenie kosztów magazynowania będą kosztować więcej niż wydatki ponoszone na reklamę, likwidację lub usunięcie). Kliknij kartę, aby przejść do strony Zarządzaj nadwyżką zapasów.

Długość magazynowania zapasów FBA

Ta karta pokazuje, jak długo Twoje zapasy są przechowywane w naszych centrach logistycznych. Kliknij kartę, aby przejść do widoku Długość magazynowania zapasów FBA, gdzie można zobaczyć więcej szczegółów i podjąć działania w celu zmniejszenia długo magazynowanych zapasów.

uzupełnij zapasy o niskim stanie

Ta karta pokazuje Twoje produkty, których może zabraknąć w magazynie w ciągu najbliższych 28 dni na podstawie najnowszych trendów sprzedaży. Kliknij kartę, aby wyświetlić dodatkowe informacje.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates