Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Elektryczne urządzenia transportu osobistego

Zgodnie z zasadami Amazon elektryczne urządzenia transportu osobistego sprzedawane w witrynie internetowej Amazon muszą spełniać określone normy certyfikacyjne. Aby móc sprzedawać te produkty na Amazon, złóż wniosek, przesyłając na adres eu-e-mobility@amazon.co.uk następujące informacje:

 • nazwa podmiotu
 • identyfikator sprzedawcy lub dostawcy
 • adres e-mail
 • numer telefonu
 • serwisy Amazon w UE, w których wystawiasz swoje produkty
 • lista kodów ASIN, o których sprzedaż się ubiegasz.

Aby przyspieszyć ten proces, złóż po jednym wniosku na każdą rodzinę kodów ASIN, każdy wariant lub numer modelu. Dla każdego ASIN lub numeru modelu, który chcesz wystawić, prześlij zdjęcia autentycznego produktu lub jego opakowania przedstawiające:

 1. oznaczenie CE
 2. nazwę i adres producenta z siedzibą w UE lub zarejestrowany znak towarowy
  • deklaracja zgodności WE (wyłącznie deklaracje wydane przez producentów z siedzibą w UE lub oficjalnych importerów produktów z siedzibą w UE)
  • (tylko w przypadku hoverboardów) certyfikat lub sprawozdanie z badania wydane przez akredytowane laboratorium, potwierdzające, że produkt przetestowano zgodnie z normami wymienionymi w poniższej tabeli.

Produkt Wymóg certyfikacyjny
hoverboardy

deklaracja zgodności WE

+

UL 2272 – Uwaga: chociaż certyfikat nie jest wymagany przepisami prawa UE, wymagają go zasady Amazon dotyczące sprzedaży hoverboardów.

inne elektryczne urządzenia transportu osobistego deklaracja zgodności WE

Listę konsultantów zewnętrznych mogących odpowiedzieć na pytania dotyczące wymogów regulacyjnych, znajdziesz na stronie Rozwiązania w zakresie zachowania zgodności w Europie.

Ważne: W kraju sprzedaży mogą obowiązywać lokalne ograniczenia prawne w zakresie korzystania z niektórych elektrycznych urządzeń transportu osobistego na drogach, chodnikach, ścieżkach rowerowych i w innych miejscach. Upewnij się, że zdjęcia i opisy oferowanych przez Ciebie produktów publikowane na stronach produktów nie zachęcają klientów do potencjalnie nielegalnych sposobów korzystania z tych produktów na drogach, chodnikach, ścieżkach rowerowych ani w innych miejscach.

Ponadto:

 • Możesz opisać produkt jako rower elektryczny, e-rower, e-bike lub pedelec tylko wówczas, jeśli ma pedały.
 • Rowery elektryczne i rowery typu pedelec nie mogą mieć mocy wyższej niż 250 W ANI osiągać prędkości większej niż 25 km/godz.
 • Możesz opisać produkt jako hulajnogę elektryczną tylko wówczas, jeśli nie ma siedziska.
 • W przypadku hulajnóg elektrycznych obowiązują ograniczenia mocy i prędkości określone przez lokalne przepisy prawa, zgodnie z poniższą tabelą:

Włochy Hiszpania Francja Niemcy Zjednoczone Królestwo Holandia Polska Szwecja Turcja
e-hulajnogi / hulajnogi elektryczne moc maksymalna do 500 W nie dotyczy nie dotyczy do 500 W do 500 W do 400 W nie dotyczy do 250 W nie dotyczy
prędkość maksymalna

do 25 km/h

***Uwaga: produkty muszą być wyposażone w regulator prędkości

do 25 km/h do 25 km/h do 20 km/h

do 15,5 mph lub

do 25 km/h

do 25 km/h do 20 km/h do 20 km/h do 25 km/h

Elektryczne urządzenia transportu osobistego obejmują następujące rodzaje produktów:

Hoverboardy

Hoverboard to samobieżne, dwukołowe urządzenie elektryczne zasilane z zainstalowanego w nim akumulatora, wyposażone w platformę znajdującą się między kołami, na której użytkownik stoi, utrzymując równowagę. Urządzeniem takim użytkownik kieruje przez wychylanie ciała w odpowiednią stronę. Samobieżne urządzenia dwukołowe nie mają kierownic.

Monocykle elektryczne lub unicykle elektryczne

Monocykl elektryczny (inaczej unicykl elektryczny lub e-unicykl) to samobieżne urządzenie elektryczne zasilane z zainstalowanego w nim akumulatora, z jednym lub dwoma centralnie umieszczonymi kołami. Po obu stronach znajdują się niewielkie platformy, na których użytkownik stoi podczas jazdy. Urządzeniem takim użytkownik kieruje przez wychylanie ciała w odpowiednią stronę. Samobieżne urządzenia dwukołowe nie mają kierownic.

Deskorolka elektryczna (e-deskorolka)

Deskorolka elektryczna (e-deskorolka) ma cztery koła i jest dodatkowo wyposażona w akumulator z systemem zasilania ułatwiającym użytkownikowi jazdę poprzez wytwarzanie dodatkowego momentu obrotowego. Podczas jazdy deskorolka elektryczna może być sterowana przez użytkownika za pomocą obsługiwanego ręcznie pilota.

Hulajnoga elektryczna (e-hulajnoga)

Hulajnoga elektryczna to pojazd elektryczny bez siedziska używany do transportu osobistego. Istnieją różne formy hulajnóg elektrycznych, m.in. hulajnogi składane i hulajnogi ze stopką.

Skutery elektryczne i motorowery elektryczne

Skutery elektryczne to wyposażone w siedzenie pojazdy o dwóch lub trzech kołach rozwijające prędkość do 45 km/h. Motorowery elektryczne mają zainstalowany silnik elektryczny i napęd pedałowy. Rozwijają prędkość do 25 km/h. Oba pojazdy są urządzeniami transportu osobistego.

Samobalansujące urządzenie transportu osobistego

Samobalansujące urządzenie transportu osobistego może mieć jedno lub dwa koła. Urządzenia takie są zasilane z akumulatora, a użytkownik utrzymuje na nich równowagę, balansując ciężarem ciała. Typowymi przykładami samobalansujących urządzeń transportu osobistego są produkty marek Segway oraz OneWheel.

Rower elektryczny (e-rower, e-bike)

Rower elektryczny, zwany również e-rowerem, to dwukołowe urządzenie transportu osobistego. Pojazdy takie przypominają tradycyjny rower, ale są wyposażone w akumulator i system zasilania wspomagające użytkownika dodatkowym momentem obrotowym podczas pokonywania wzniesień lub jazdy w trudnym terenie.

Trójkołowiec elektryczny (e-trike, elektryczny skuter trójkołowy)

Trójkołowiec elektryczny to odpowiednik roweru elektrycznego wyposażony w jedno dodatkowe koło.

Czterokołowiec elektryczny

Czterokołowiec elektryczny to czterokołowy lekki pojazd elektryczny służący do transportu osobistego, rozwijający prędkość do 45 km/h.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates