Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Obowiązkowe wycofanie zapasów FBA

Po dostarczeniu powiadomienia z 30-dniowym wyprzedzeniem Amazon będzie wymagać wycofania z centrów logistycznych jednostek zapasów w ramach Realizacji przez Amazon (FBA), które nie nadają się do sprzedaży.

Może to obejmować zapasy w stanie, który nie pozwala na ich sprzedaż (np. nienadające się do sprzedaży) lub które nie mają aktywnej oferty w serwisie Amazon.

Jeśli nie utworzysz aktywnej oferty dla tych jednostek lub nie usuniesz ich w ciągu 30 dni, Amazon może je zutylizować. Krótszy okres 7 dni wyprzedzenia dotyczy produktów z datą ważności, aby zapobiec sytuacji, w której zapasy magazynowane w centrach logistycznych Amazon ulegną przeterminowaniu.

Mogą obowiązywać opłaty za wycofanie

Wyświetl raport Zalecane wycofanie w celu zidentyfikowania zapasów zalecanych do wycofania. Dla tych jednostek można również włączyć automatyczne wycofanie zapasów. Więcej informacji znajdziesz w sekcji Automatyczne wycofanie zapasów.

Zidentyfikuj i zaoferuj ponownie jednostki zapasów realizowanych przez Amazon, które nie mają odpowiednich ofert w serwisie Amazon, odwiedzając stronę Zarządzaj zapasami bez aktywnych ofert. Raport o stanie zapasów bez aktywnych ofert można wyświetlić w dowolnym momencie w Seller Central (wymagane zalogowanie).

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates