Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcji automatycznej korekty cen

Jak długo trwa wprowadzanie automatycznej korekty cen?

W przypadku już utworzonych reguł ceny są aktualizowane zazwyczaj w czasie krótszym niż 15 minut, ale w pewnych okolicznościach ich przetwarzanie może potrwać dłużej. W przypadku nowych reguł lub zmiany parametru reguły zmiana według nowych parametrów cen wszystkich jednostek SKU przypisanych do reguły może potrwać do 1 godziny.

Dlaczego niektóre z jednostek SKU nie pojawiają się w oknie Edytuj SKU?

Na stronie Automatyczna korekta cen w katalogu widoczne są tylko aktywne jednostki SKU. Jeśli jednostka SKU jest nieaktywna, nie pojawi się na stronie Automatyczna korekta cen. Aby wyświetlić nieaktywne oferty, wybierz opcję Zapasy, a następnie Zarządzaj zapasami.

Ceny jednostki SKU ustalam automatycznie, ale teraz nie widzę tej jednostki na stronie Automatyczna korekta cen. Gdzie mogę ją znaleźć?

Na stronie Automatyczna korekta cen w katalogu widoczne są tylko aktywne jednostki SKU. Jednostka SKU może być nieaktywna z powodu braku w magazynie lub potencjalnego błędu ceny.

Jeśli jednostka SKU jest nieaktywna, pojawi się po ponownym aktywowaniu (na przykład po uzupełnieniu zapasów w magazynie).

Wartości Twoja cena minimalna i Twoja cena maksymalna (opcjonalne) służą jako zabezpieczenie ceny w przypadku podania ceny maksymalnej i minimalnej. Jeśli ręcznie ustalasz cenę produktu poniżej wartości Twoja cena minimalna lub powyżej wartości Twoja cena maksymalna, Amazon chroni Twoją firmę, ukrywając ofertę (nie wyświetlając jej). Jednostka SKU staje się wówczas nieaktywna z powodu potencjalnego błędu ceny.

Aby wyświetlić produkty, które są ukryte z powodu błędów cen, wybierz opcję Ceny, a następnie Powiadomienia o korekcie cen.

Aby wpisać wartości Twoja cena minimalna i Twoja cena maksymalna, wykonaj następujące kroki:

  1. Wybierz opcję Ceny, a następnie Zarządzaj cenami

    lub

    Wybierz opcję Zapasy, a następnie Zarządzaj zapasami

  2. Wybierz opcję Preferencje
  3. Sprawdź wartości Twoja cena minimalna i Twoja cena maksymalna
  4. Wybierz opcję Zapisz zmiany
Uwaga: Gdy edytujesz wartości Twoja cena minimalna lub Twoja cena maksymalna z poziomu opcji Zarządzaj cenami lub Zarządzaj zapasami, do nowej ceny zostaje zastosowana automatyczna korekta cen.

Ile kosztuje automatyczna korekta cen?

Automatyczna korekta cen jest uwzględniona w profesjonalnym planie sprzedaży.

Jak mogę sprawdzić, jaka jest teraz cena za jednostkę SKU z automatyczną korektą cen?

Aktualną cenę za jednostkę SKU z automatyczną korektą cen możesz sprawdzić na dowolnym ekranie, na którym wyświetlane są jednostki SKU i Twoja cena. Są to między innymi ekrany: Zarządzaj zapasami, Zarządzaj cenami, Automatyczna korekta cen i Raporty firmowe.

Ceny ustalam automatycznie, aby przebić cenę w Buy Box. Dlaczego moja cena nie wygrała?

Obniżenie ceny pomaga rywalizować o Buy Box. Należy przy tym spełniać wymagania dotyczące jakości obsługi w takich obszarach, jak dostępność zapasów, realizacja i dział obsługi klienta. Dowiedz się więcej o kwalifikacji do Buy Box.

Cena się zmieniła. Dlaczego jej nie widzę na stronie szczegółowych informacji o produkcie?

Ceny są aktualizowane zazwyczaj w czasie krótszym niż 15 minut, ale w pewnych okolicznościach ich przetwarzanie może potrwać dłużej. Jeśli zmiana ceny nie nastąpiła w tym przedziale czasu, skontaktuj się z Działem obsługi sprzedawców w celu uzyskania dodatkowej pomocy.

Jak mogę kontrolować dostęp użytkowników do funkcji automatycznej korekty cen na moim koncie?

Możesz kontrolować, kto w Twojej firmie uzyskuje dostęp do funkcji automatycznej korekty cen. Na koncie Sprzedawcy przejdź do sekcji Ustawienia, a następnie Uprawnienia użytkownika. Znajdź danego użytkownika i wybierz opcję Edytuj. W części Ceny możesz dostosować dostęp tego użytkownika do funkcji automatycznej korekty cen.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates