Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Utwórz okazję

Kwalifikujące się kody ASIN wyświetlane są automatycznie na panelu Okazje.

Istnieją cztery sposoby tworzenia i przesyłania okazji po wybraniu opcji Utwórz nową okazję na panelu Okazje:

 1. Wybierz produkty.
 2. Zaplanuj okazję.
 3. Skonfiguruj okazję.
 4. Przejrzyj i prześlij.

Wykonując czynności potrzebne do utworzenia okazji, zwróć uwagę na następujące kwestie:

 • Wybór kwalifikujących się produktów: Możesz filtrować kwalifikujące się produkty na podstawie dat rozpoczęcia okazji i typów okazji. Możesz też wyszukiwać kwalifikujące się produkty według ASIN i SKU.
 • Warianty produktów: Możesz wybrać dowolne kwalifikujące się warianty, które chcesz uwzględnić w swojej rekomendowanej okazji. Zalecamy jednak uwzględnienie jak największej liczby wariantów produktu (np. rozmiarów, kolorów, stylów), aby uniknąć odrzucenia. W przypadku niektórych produktów, takich jak odzież i obuwie, należy uwzględnić w okazji co najmniej 65% wariantów, chociaż wymaganie to może się zmieniać w zależności od serwisu i pory roku.
  • Po zgłoszeniu okazji unikaj przypisywania do nadrzędnego ASIN nowych wariantów, które nie były pierwotnie rekomendowane podczas tworzenia okazji. Może to spowodować, że okazja zostanie ukryta lub anulowana. W przypadku niektórych produktów, takich jak odzież i obuwie, minimalny procent wariantów zostanie określony jako wymagany.
 • Harmonogram okazji: Okazje mogą obowiązywać przez 4 do 12 godzin, w zależności od serwisu. 7-dniowe okazje będą obowiązywać przez 7 kolejnych dni. Możesz wybrać tydzień, w którym ma obowiązywać okazja, jednak nie możesz wybrać daty ani godziny. Jeśli okazja zostanie zatwierdzona, zobaczysz zaplanowaną datę i czas trwania okazji na panelu Okazje na tydzień przed zaplanowanym uruchomieniem okazji.
 • Liczba sztuk objęta okazją: Upewnij się, że masz sugerowaną liczbę sztuk co najmniej 7 dni przed zaplanowanym terminem, ponieważ okazja może zostać anulowana, jeśli w czasie jej obowiązywania nie ma wystarczającej ilości zapasów.
 • Cena okazji: Maksymalna cena okazji sugerowana podczas jej tworzenia bierze pod uwagę najniższą cenę sprzedawcy oferującego dany produkt w stanie nowym. Cena okazji może się wahać w przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w aktualnej cenie i nie możesz jej podnieść w trakcie obowiązywania okazji.
  Uwaga: Zniżki w ramach okazji będą łączone ze zniżkami z innych promocji obowiązujących w tym samym czasie, w tym z kuponów, promocji, cen na wyprzedaży i cen dla przedsiębiorców. Przykładowo: jeśli w okazji jest 20% zniżki na ASIN o wartości 100 PLN i dla tego samego ASIN jest równocześnie dostępny kupon ze zniżką 5%, zniżka 5% z kuponu połączy się ze zniżką 20% w okazji. Efektem będzie łączna zniżka w wysokości 25 PLN.

  Cena standardowa: 100 PLN

  Zniżka w okazji: 20%

  Zniżka z kuponem: 5%

  Łączna zniżka: (100 * 0,2) + (100 * 0,05) = 25 PLN

 • Tytuł okazji: Tytuł okazji pochodzi od nazwy produktu dla ASIN uwzględnionego w okazji lub nadrzędnego ASIN, jeśli okazja zawiera warianty. Jeśli chcesz zmienić tytuł okazji, zaktualizuj nazwę produktu dla danego ASIN lub nadrzędnego ASIN przed utworzeniem okazji.
 • Zdjęcie okazji: Zdjęcie okazji pochodzi z obrazów znajdujących się na stronie produktu. Jeśli zdjęcia okazji dostępne podczas tworzenia okazji są nieprawidłowe lub nie zgadzają się ze zdjęciami znajdującymi się na stronie produktu, potwierdź, że przesłano prawidłowe zdjęcia dla danego ASIN lub nadrzędnego ASIN (jeśli produkt ma warianty). W sprawie problemów związanych ze zdjęciami na stronach produktów skontaktuj się z Działem Obsługi Partnerów Sprzedaży.
 • Liczba sztuk objęta okazją: Upewnij się, że posiadasz sugerowaną liczbę sztuk co najmniej siedem dni przed zaplanowanym terminem.
 • Częstotliwość okazji: Staramy się oferować klientom nowe okazje każdego dnia. Z tego powodu okazji nie można powtarzać dla tego samego ASIN w ciągu 7 dni, a 7-dniowych okazji nie można powtarzać dla tego samego ASIN w ciągu 28 dni. Amazon może anulować dowolną okazję bez uprzedniego powiadomienia w razie naruszenia tych zasad.
 • Opłata: Przed zgłoszeniem okazji upewnij się, że znasz obowiązującą opłatę. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z opłatami za okazje.
 • Status okazji: Niektóre okazje mogą zostać zatwierdzone natychmiast, podczas gdy inne mogą zostać ukryte w dowolnym momencie, jeśli nie spełniają kryteriów kwalifikacyjnych. Zachęcamy do monitorowania statusu okazji na panelu Okazje, aby zmniejszyć ryzyko ukrycia lub anulowania okazji, co może doprowadzić do zwiększenia ilości zapasów FBA i naliczenia opłat.
Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates