Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Często zadawane pytania dotyczące europejskiego podatku VAT Często zadawane pytania dotyczące europejskiego podatku VAT

Amazon wyznaczył mi 60-dniowy termin na dodanie numeru VAT do mojego konta sprzedawcy na Amazon.co.uk, Amazon.es, Amazon.fr, Amazon.it lub Amazon.de. Co mam zrobić?

Koniecznie podaj ważny numer VAT zarejestrowany dla Twojej działalności w tym kraju i prześlij go do Seller Central w ciągu 60 dni. Jeśli tego nie zrobisz, może skutkować to brakiem pozwolenia na sprzedaż w tej witrynie internetowej.

Czy mogę przesłać numer procedury unijnej (OSS) zamiast numeru VAT?

To zależy od struktury Twojej działalności. Korzystając z naszego rozwiązania FBA i przechowując zapasy w wielu krajach, prawdopodobnie będziesz potrzebować numeru VAT w każdym kraju. W przypadku sprzedaży na odległość w UE, która jest opodatkowana w każdym kraju klienta, możesz wnioskować o deklarację VAT w ramach procedury unijnej (OSS) lub zarejestrować się w procedurze unijnej (OSS) w swoim państwie członkowskim zamieszkania, aby uniknąć konieczności dodatkowych rejestracji jako podatnik VAT z powodu sprzedaży na odległość.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Przepisy UE dotyczące podatku VAT w handlu elektronicznym

Możesz pobrać instrukcję rejestracji w procedurze unijnej (OSS) w różnych krajach. Zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Niemcy; Francja; Włochy; Hiszpania; Polska; Austria; Szwecja; Holandia; Czechy.

Wyznaczono mi 60-dniowy termin, ale nie mogę dodać wymaganego numeru VAT w ciągu 60 dni, ponieważ mój wniosek o numer VAT jest w trakcie przetwarzania. Czy mogę liczyć na przedłużenie terminu?

Aby wnioskować o przedłużenie terminu, musisz poinformować nas, że Twój wniosek o numer VAT jest w trakcie przetwarzania, i potwierdzić, że będziesz rozliczać wszystkie płatności retrospektywne na rzecz właściwego organu podatkowego. Po dokonaniu wspomnianych potwierdzeń otrzymasz dodatkowe 60 dni na podanie numeru VAT.

Gdzie potwierdzić i złożyć wniosek o przedłużenie terminu?

Aby wnioskować o przedłużenie, odwiedź stronę Potwierdzenie zgodności podatkowej.

Gdzie mogę dodać numer VAT w Seller Central?

Przejdź na stronę Numery rejestracyjne VAT/GST i wprowadź dostępne numery VAT według kraju.

Co jest uważane za ważny numer VAT?

Ogólnie rzecz biorąc, numer VAT jest ważny tylko wtedy, gdy nazwa przedsiębiorcy zarejestrowana dla numeru VAT jest zgodna z Twoją nazwą prawną w Seller Central.

Możemy zaakceptować jedynie numer VAT wydany przez odpowiedni organ podatkowy.

Nazwa handlowa zarejestrowana dla mojego numeru VAT nie jest zgodna z nazwą prawną w Seller Central z powodu błędu urzędniczego. Co należy zrobić?

Nie możemy zaakceptować numerów VAT, które nie są zgodne z Twoją nazwą prawną. Konieczne skontaktuj się z odpowiednim organem podatkowym, aby zaktualizować swoją nazwę przedsiębiorcy pod kątem zarejestrowanego numeru VAT lub poproś o nadanie nowego numeru VAT, zgodnego z nazwą prawną na koncie sprzedawcy.

Możesz także zmienić nazwę przedsiębiorcy w Seller Central, ale może to (ponownie) uruchomić proces weryfikacji konta, w związku z czym trzeba będzie dostarczyć odpowiedni dowód, aby pomyślnie przejść tę weryfikację.

Jeśli masz pytania lub problemy związane ze zmianą nazwy prawnej, skontaktuj się z Działem Obsługi Partnerów Sprzedaży: Dział Obsługi Partnerów Sprzedaży.

Gdzie mogę uzyskać pomoc dotyczącą obowiązku rejestracji jako podatnik VAT?

Usługi VAT na Amazon to rozwiązanie zapewniające zgodność z przepisami VAT. Umożliwia ono zarządzanie realizacją obowiązków w zakresie rejestracji jako podatnik VAT i składania deklaracji VAT w Zjednoczonym Królestwie i UE. Współpracujemy z wieloma dostawcami usług podatkowych, aby ułatwić przestrzeganie przepisów dotyczących podatku VAT w Zjednoczonym Królestwie, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce i Czechach.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates