Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Zasady Amazon dotyczące cen referencyjnych

Ceny referencyjne

Masz możliwość podania ceny referencyjnej, którą czasami wyświetlamy jako przekreśloną, w wielu kategoriach produktów. Ceny referencyjne mogą być wyświetlane w kilku miejscach, w tym na stronach szczegółowych informacji o produkcie i w wynikach wyszukiwania produktów w celu przedstawienia naszym klientom możliwej oszczędności.

Cena referencyjna może składać się z:


  1. Sugerowana cena detaliczna: Jest to sugerowana cena detaliczna produktu ustalana przez producenta, podawana nam przez naszych sprzedawców na danym rynku. Regularnie porównujemy sugerowane ceny detaliczne z cenami ostatnio płaconymi przez klientów w sklepach Amazon i ofertami innych sprzedawców detalicznych.
  2. Uprzednio obniżona cena, gdy oferujesz tymczasowy rabat na swoje produkty. Każda uprzednio obniżona cena stosowana jako cena referencyjna musi być najniższą ceną, za którą produkt został sprzedany w ciągu ostatnich 30 dni kalendarzowych.

Jeśli nie masz sugerowanej ceny sprzedaży lub uprzednio obniżonej ceny spełniającej te kryteria, pamiętaj, aby podać tylko jedną cenę sprzedaży. Jeśli firma Amazon nie może zweryfikować podanej ceny referencyjnej, może ją zablokować.

Oferty specjalne Amazon

Przekreślona cena wyświetlana przy Twojej ofercie powinna zawierać cenę, po której dokonano znaczącej sprzedaży produktu. Jeśli uznamy, że wyświetlana zniżka na ofertę jest myląca, zastrzegamy sobie prawo do anulowania oferty specjalnej Amazon w dowolnym momencie w celu ochrony naszych klientów.

Czas trwania zniżek

Zniżki muszą uwzględniać wszelkie wymagane prawnie minimalne i maksymalne okresy trwania. W przypadku niektórych naszych rynków UE jest to maksymalnie 30 dni kalendarzowych. Pamiętaj o przerwach między rabatami, aby zapewnić zadowolenie klienta.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates