Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Krótszy czas transportu w przypadku sprzedawców międzynarodowych

Skonfigurowanie krótszego czasu transportu produktów ma zasadnicze znaczenie dla poprawy wrażeń z zakupów i zwiększenia sprzedaży. Ustawienie krótszego czasu transportu prowadzi do skrócenia szacunkowego czasu dostawy wyświetlanego na stronie produktu i przy kasie, co zwiększa prawdopodobieństwo zakupu produktu. Produkty z krótszym czasem dostawy mają też większe szanse na zdobycie tytułu Wyróżniona propozycja na Amazon.

Kwalifikacja

W przypadku wysyłki międzynarodowej spełnienie warunków uzyskania dostępu i ustawienia krótszego czasu transportu będzie zależało od Twojej jakości sprzedaży. Jeśli chcesz zachować dostęp do opcji krótszego czasu transportu, upewnij się, że spełniasz następujące wymagania dotyczące jakości sprzedaży (dotyczy zamówień z ostatnich 30 dni kalendarzowych):

Sprawdzaj swoje wskaźniki jakości sprzedaży, aby monitorować i poprawiać jakość sprzedaży.

Niespełnianie warunków dotyczących jakości sprzedaży spowoduje utratę dostępu do dotychczasowych opcji krótszego czasu transportu.

Jak ustawić krótszy czas transportu

Aby ustawić krótszy czas transportu, możesz zmienić czas transportu w Ustawieniach wysyłki. Aby dowiedzieć się, jak zmodyfikować czas transportu, odwiedź stronę Zmień czas transportu.

Ważne: Proces kwalifikacji i automatyczna aktualizacja czasu transportu
  • Sprawdzanie kwalifikacji do stosowania opcji krótszego czasu transportu przebiega automatycznie i jest automatycznie odświeżane co cztery tygodnie.
  • Jeśli Twoja kwalifikacja ulegnie zmianie, szablony wysyłki zostaną zaktualizowane automatycznie. Jeśli przestaniesz spełniać warunki korzystania z określonej opcji związanej z czasem transportu, Twoje szablony wysyłki skonfigurowane na potrzeby korzystania z tej opcji zostaną automatycznie zaktualizowane z uwzględnieniem kolejnego dostępnego krótszego czasu transportu. Kiedy Twoje szablony wysyłki zostaną automatycznie zaktualizowane przez Amazon z uwzględnieniem dłuższego czasu transportu ze względu na utratę kwalifikacji, otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o powodach aktualizacji.

    Na przykład jeśli sprzedawca wysyła spoza Europy i wcześniej kwalifikował się do opcji zarówno 5–10 dni, jak i 10–14 dni, a teraz nie kwalifikuje się do opcji 5–10 dni, ale nadal kwalifikuje się do opcji 10–14 dni, szablon wysyłki standardowej z regułą wysyłki 5–10 dni roboczych zostanie automatycznie zmieniony na 10–14 dni roboczych i sprzedawca utraci dostęp do opcji 5–10 dni. Jeśli natomiast sprzedawca (na podstawie jakości sprzedaży z ostatnich 30 dni) nie kwalifikuje się ani do opcji 5–10 dni, ani 10–14 dni, szablony wysyłki zostaną automatycznie zmienione na 14–18 dni roboczych i sprzedawca utraci dostęp do wszystkich opcji związanych z krótszym czasem transportu.

  • Jeśli na podstawie jakości sprzedaży spełnisz warunki korzystania z opcji krótszego czasu transportu, otrzymasz powiadomienie e-mail oraz możliwość zaktualizowania swojego szablonu wysyłki. Twój szablon wysyłki nie będzie automatycznie aktualizowany z uwzględnieniem opcji związanych z krótszym czasem transportu.

Odwołanie

Aby odwołać się od decyzji o cofnięciu kwalifikacji, wyślij odpowiedź na powiadomienie dotyczące konta, które pojawiło się w panelu Kondycja konta. Dołącz plan świadczący o zidentyfikowaniu problemów z jakością dostaw oraz opisujący sposób zmiany praktyk w celu rozwiązania tych problemów. Często stosowane środki zaradcze:

  • Wysyłaj paczki, korzystając ze zintegrowanych przewoźników Amazon zapewniających śledzenie przesyłki. Zobacz wszystkie zintegrowane usługi dostawy w Polsce.
  • Dołączaj do każdego potwierdzenia wysyłki informację o śledzeniu przesyłki.
  • Kupuj etykiety wysyłkowe z numerem śledzenia przy użyciu opcji Kup usługi wysyłki.
  • Przyspiesz wysyłkę, skracając czas przygotowania zamówienia do wysyłki.
  • Przyspiesz wysyłkę, stosując szybszą metodę wysyłki.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates