Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Pobieranie raportu stanu zapasów

Raporty o stanie zapasów

Sprzedawcy z profesjonalnymi kontami sprzedawcy mogą pobierać raporty o stanie zapasów.

Zamów i pobierz raport o stanie zapasów

Aby zamówić raport o stanie zapasów, wykonaj następujące kroki:

Rodzaje raportów

Raport o stanie zapasów

Ten raport stanowi podsumowanie produktów dostępnych do sprzedaży kupującym w serwisie Amazon. Raport zawiera SKU, cenę, ilość i ASIN dla każdej z aktualnych ofert.

Możesz użyć raportu stanu zapasów, aby uzgodnić oferty Amazon z dostępnymi zapasami i własnymi zapisami. Jest to dobry sposób na sprawdzenie dokładności własnych systemów.

Użyj raportu o stanie zapasów, jeśli masz więcej niż 50 000 otwartych ofert. Aby zagwarantować sprawiedliwe korzystanie z systemu Amazon, nie zamawiaj więcej niż czterech raportów o stanie zapasów dziennie. Jeśli masz więcej niż 500 000 ofert, nie zamawiaj więcej niż jednego raportu o stanie zapasów dziennie.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję Jak czytać raport o stanie zapasów.

Raport otwartych ofert

Raporty otwartych ofert Lite i Liter

Są to skalowane wersje standardowych raportów otwartych ofert, które umożliwiają szybkie aktualizowanie zapasów. Pola dla każdego raportu są następujące:

 • Raport otwartych ofert Lite
  • sku-sprzedawcy
  • ilość
  • cena
  • identyfikator produktu
 • Raport otwartych ofert Liter
  • sku-sprzedawcy
  • ilość

Raport aktywnych ofert

Ten raport zawiera migawkę wszystkich produktów wystawionych w serwisie Amazon w momencie uruchamiania raportu. Ten raport zawiera wszystkie oferty produktów, w tym te o zerowej (0) ilości. Dostarcza również informacji o produktach, do których można dopasować oferty w serwisie Amazon, w tym tytuł produktu i identyfikator produktu.

Ten raport pozwala na łatwe uzupełnianie zapasów, pokazując SKU z zerowym (0) zapasem. Jeśli nadal będziesz sprzedawać te produkty, możesz uzupełnić swoje oferty bez ponownego przesyłania danych o produkcie dla jednostki SKU lub tworzenia nowej jednostki SKU. Jeśli nie planujesz ponownie oferować produktu i chcesz wyeliminować SKU z raportu, możesz go usunąć za pomocą narzędzia Zarządzaj zapasami lub za pomocą przesłania pliku do aktualizowania zapasów.

Możesz użyć raportu aktywnych ofert, jeśli masz do 50 000 ofert. Jeśli masz więcej niż 50 000 ofert, musisz użyć raportu o stanie zapasów.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak czytać raport aktywnych ofert.

Raport ofert nieaktywnych

Ten raport jest podobny do raportu ofert aktywnych, z wyjątkiem tego, że zawiera migawkę wszystkich produktów, które są nieaktywne. Obejmuje to oferty z zerową (0) ilością, zablokowane, wygaszone, jeszcze nieotwarte oraz oferty, których data zakończenia sprzedaży minęła.

Uwzględnione kolumny są takie same jak w raporcie ofert aktywnych, jak podano tutaj: Jak czytać raport aktywnych ofert.

Raport o wszystkich ofertach

Ten raport jest podobny do raportu ofert aktywnych, z wyjątkiem tego, że zawiera migawkę wszystkich produktów dla określonego sprzedawcy. Ten raport zawiera oferty, które są aktywne, nieaktywne i niekompletne.

Uwzględnione kolumny są takie same jak w raporcie ofert aktywnych, jak podano tutaj: Jak czytać raport aktywnych ofert.

Raport z szacunkowymi prowizjami od sprzedaży

Ten raport zawiera informacje o ofertach dostępnych do zakupu w momencie zamawiania raportu. W przypadku każdej oferty raport podaje szacunkową prowizję od sprzedaży na podstawie aktualnej ceny produktu i nie uwzględnia kosztów wysyłki lub opakowania prezentowego stosowanych w momencie zakupu.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak czytać raport z szacunkowymi prowizjami od sprzedaży.

Raport o ofertach anulowanych

Ten raport zawiera wszystkie oferty anulowane przez Amazon. Nie obejmuje produktów, które zostały wyprzedane, wyczyszczone za pomocą Asystenta zarządzania zapasami i ofertami bądź anulowane przez sprzedawcę.

Raport sprzedanych przedmiotów

Ten raport zawiera wszystkie produkty sprzedane w serwisie Amazon.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates