Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Optymalizacja czasu transportu przez sprzedawcę

Optymalizacja czasu transportu przez sprzedawcę (OST) może pomóc w zapewnieniu krótszych i dokładniejszych czasów dostaw w przypadku standardowych wysyłek zamówień realizowanych przez sprzedawcę. Funkcja ta wykorzystuje historyczne dane dotyczące wysyłek i na ich podstawie dynamicznie dostosowuje czasy transportu między domyślną lokalizacją magazynu a lokalizacją klienta. Po włączeniu tej opcji w szablonie wysyłki standardowej można przedstawiać klientom dokładniejsze szacunki dotyczące przewidywanego terminu dostawy przy korzystaniu z usług wybranego przewoźnika.

Uwaga: Funkcja OST jest obecnie dostępna dla sprzedawców o wysokim wskaźniku terminowości dostaw i wysokim wskaźniku przesyłek z prawidłowym numerem identyfikacyjnym.
Ważne: Upewnij się, że domyślny adres wysyłki jest aktualny, ponieważ OST szacuje czas transportu na podstawie domyślnej lokalizacji magazynu wysyłki (domyślny adres wysyłki) i lokalizacji klienta. Aby dowiedzieć się więcej na temat aktualizacji domyślnego adresu wysyłki, zapoznaj się z sekcją często zadawanych pytań na tej stronie.

Optymalizacja czasu transportu przez sprzedawcę dla ofert z wysyłką standardową

Aby włączyć OST dla ofert z wysyłką standardową, wykonaj następujące czynności:

 1. W menu rozwijanym Ustawienia w prawym górnym rogu Seller Central kliknij Ustawienia wysyłki. Na stronie „Ustawienia wysyłki” przejdź do sekcji Szablony wysyłki.
 2. W sekcji Szablony wysyłki:
  • jeśli chcesz utworzyć nowy szablon wysyłki, aby włączyć optymalizację czasu transportu przez sprzedawcę, kliknij Utwórz nowy szablon wysyłki i Utwórz nowy szablon dostawy, wprowadź nazwę szablonu wysyłki (na przykład „Moja wysyłka realizowana przez sprzedawcę”) i wybierz model stawek Za sztukę/wg wagi lub Zależny od wartości zamówienia albo
  • jeśli chcesz uaktualnić istniejący szablon wysyłki, aby włączyć optymalizację czasu transportu przez sprzedawcę, wybierz istniejący szablon wysyłki i kliknij Edytuj szablon po prawej stronie ekranu.
 3. Kliknij przełącznik, aby włączyć ustawienia optymalizacji czasu transportu przez sprzedawcę.
 4. Zapoznaj się z opłatą za wysyłkę dla poszczególnych regionów wysyłki.
 5. Kliknij Zapisz szablon.
 6. Przypisz swoje kody SKU realizowane przez sprzedawcę do szablonu wysyłki.

Uwaga: Funkcja OST jest ograniczona do ustawień wysyłki standardowej realizowanej przez sprzedawcę (innej niż Prime) dla lokalizacji krajowych i zagranicznych. Nie ma zastosowania do wysyłek Prime ani Premium.

Często zadawane pytania dotyczące optymalizacji czasu transportu przez sprzedawcę

Jakie są korzyści z włączenia OST?

Klienci lubią kupować produkty ze zobowiązaniem do szybkiej dostawy. Jednak oferowanie dokładnych czasów transportu do różnych regionów dostawy wymaga od sprzedawców dokładnego obliczenia i śledzenia możliwości dostawy w ramach usług przewozowych wybranego przewoźnika, co może być trudne. Włączenie ustawień optymalizacji czasu transportu przez sprzedawcę w szablonach wysyłki pomoże Ci zapewnić klientom dokładniejsze czasy dostawy.

Czy muszę włączać OST w szablonach wysyłki za każdym razem, gdy aktualizuję domyślny adres wysyłki?

Nie, po włączeniu optymalizacji czasu transportu przez sprzedawcę w szablonach wysyłki Amazon automatycznie użyje najnowszego domyślnego adresu wysyłki, aby oszacować czasy dostawy dla klientów. Po zmianie domyślnego adresu wysyłki nie trzeba jej ponownie włączać w szablonach wysyłki.

Jak edytować domyślny adres wysyłki?

Domyślny adres wysyłki można edytować, wykonując te instrukcje:

 1. W menu rozwijanym Ustawienia w prawym górnym rogu Seller Central kliknij Ustawienia wysyłki. Na stronie „Ustawienia wysyłki” przejdź do sekcji Ogólne ustawienia wysyłki.
 2. Kliknij Edytuj w prawym górnym rogu sekcji Domyślny adres wysyłki.
 3. Wybierz adres, który chcesz ustawić jako nowy domyślny adres wysyłki, lub kliknij Dodaj nowy adres, aby dodać nowy adres wysyłki.
 4. Kliknij Zapisz.

Czy po włączeniu OST muszę skonfigurować czasy transportu dla moich regionów dostawy?

Możesz skonfigurować czasy transportu dla regionów wysyłki po włączeniu OST. System Amazon porówna historyczne dane wysyłki między adresem wysyłki a lokalizacją klienta oraz skonfigurowany czas transportu i wybierze szybszą oraz dokładniejszą opcję generowania zobowiązania dostawy dla klienta.

Jak mogę wyłączyć OST?

Optymalizacja czasu transportu przez sprzedawcę będzie obowiązywać domyślnie w nowych szablonach wysyłki standardowej. Możesz wyłączyć OST w dowolnym momencie za pomocą przełącznika ustawień optymalizacji czasu transportu przez sprzedawcę w odpowiednim szablonie wysyłki standardowej.

Czy po wyłączeniu OST przy użyciu przełącznika mogę włączyć go ponownie?

Tak, możesz włączyć tę funkcję w dowolnym momencie przy użyciu przełącznika ustawień optymalizacji czasu transportu przez sprzedawcę w szablonie wysyłki standardowej.

Czy włączenie OST będzie miało wpływ na czas przygotowania zamówienia do wysyłki?

Nie będzie to miało wpływu na czas przygotowania zamówienia do wysyłki, ponieważ ustawienia optymalizacji czasu transportu przez sprzedawcę w wysyłce mają wpływ tylko na czas transportu.

Uwaga: Zobowiązanie dostawy do klienta to połączenie czasu przygotowania zamówienia do wysyłki i czasu transportu. Skracając czas przygotowania zamówienia do wysyłki, możesz zaoferować klientom zobowiązanie szybszej dostawy.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates