Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Jak działa zasada konkurencyjnej ceny zewnętrznej?

Większość klientów Amazon kupuje polecaną ofertę (Buy Box) na stronie szczegółowych informacji o produkcie. Oferty mogą nie kwalifikować się do wyświetlania, gdy nie mają konkurencyjnej ceny w porównaniu z ofertami innych Sprzedawców spoza Amazon. Zasada konkurencyjnej ceny zewnętrznej umożliwia automatyczne wyceny ofert w oparciu o konkurencyjną cenę. Należy wówczas wybrać jedną z następujących opcji:

  • Wyrównaj do konkurencyjnej ceny zewnętrznej – ta opcja będzie utrzymywać Twoją cenę na równi z konkurencyjną ceną zewnętrzną.
  • Ustaw poniżej konkurencyjnej ceny zewnętrznej – ta opcja będzie aktualizować cenę tylko wtedy, gdy konkurencyjna cena zewnętrzna spadnie poniżej Twojej aktualnej ceny.

Oto kilka przykładów tego, jak działa ta zasada:

  • W przypadku oferty wycenianej za pomocą zasady konkurencyjnej ceny zewnętrznej z wybraną opcją „Wyrównaj do konkurencyjnej ceny zewnętrznej”:
    • Jeśli aktualna cena Twojej oferty wynosi 75 PLN, a konkurencyjna cena to 80 PLN, Twoja oferta zostanie wyceniona na 80 PLN, aby dopasować się do ceny konkurencyjnej.
  • W przypadku oferty wycenianej za pomocą zasady konkurencyjnej ceny zewnętrznej z wybraną opcją „Ustaw poniżej konkurencyjnej ceny zewnętrznej”:
    • Jeśli aktualna cena Twojej oferty wynosi 70 PLN, a konkurencyjna cena to 80 PLN, cena Twojej oferty zostanie utrzymana na poziomie 70 PLN.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates