Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Kulki żelowe absorbujące wodę

Uwaga: Jeśli dostarczasz produkty do sprzedaży na Amazon, musisz przestrzegać wszystkich stosownych unijnych, brytyjskich oraz lokalnych przepisów ustawowych i wykonawczych, a także zasad Amazon dotyczących tych produktów i ich ofert.
Uwaga: Sprzedaż kulek żelowych na Amazon.it z wysyłką do klientów we Włoszech jest obecnie niedozwolona. Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty niebezpieczne. Niniejsza strona stanowi źródło informacji dla sprzedawców prowadzących sprzedaż towarów w sklepach w Zjednoczonym Królestwie i krajach Unii Europejskiej.

Czym jest ten produkt?

Nietoksyczne kulki żelowe nazywane są również kulkami wodnymi, kulkami hydrożelowymi, kulkami polimerowymi lub koralikami żelowymi. Są to małe twarde plastikowe kulki, które po umieszczeniu w wodzie mogą zwiększyć swój rozmiar nawet dwieście razy. Przezroczyste kolorowe koraliki można wysuszyć i użyć ponownie. Produkt ten jest powszechnie stosowany do utrzymywania wilgoci w doniczkach z roślinami, a także jako amunicja żelowa do pistoletów zabawek.

Dlaczego ten produkt podlega ograniczeniom?

Wszystkie oferty i produkty muszą być zgodne ze wszelkimi obowiązującymi przepisami ustawowymi i wykonawczymi. Produkt zaklasyfikowany jako kulki żelowe jest niezgodny z dyrektywą w sprawie bezpieczeństwa zabawek oraz dyrektywą Rady nr 87/357/EWG w sprawie produktów imitujących środki spożywcze. Podobieństwo kulek żelowych do słodyczy stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci, które je spożywają. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Trading Standards.

Jaki rodzaj kulek żelowych absorbujących wodę podlega ograniczeniom?

Kulki żelowe, w przypadku których wyraźnie stwierdzono, że „pęcznieją”, „absorbują wodę” lub „rosną”, o ile spełniony jest co najmniej jeden z następujących warunków:

  • Pęczniejące lub absorbujące wodę kulki żelowe odnoszą się do „dziecka” lub „dzieci”.
  • Pęczniejące lub absorbujące wodę kulki żelowe są opatrzone wizerunkiem dzieci bawiących się produktem (patrz poniżej).
  • Pęczniejące lub absorbujące wodę kulki żelowe są sprzedawane jako „zabawka” lub „zabawka sensoryczna”.
  • Pęczniejące lub absorbujące wodę kulki żelowe są wystawione w kategorii gl_toy.

Przykładowe zdjęcia kulek żelowych:


Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates