Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Porównaj z cenami spoza Amazon

Większość klientów Amazon kupuje polecaną ofertę (Buy Box) na stronie szczegółowych informacji o produkcie. Oferty mogą nie kwalifikować się do wyświetlania, gdy nie mają konkurencyjnej ceny w porównaniu z ofertami innych Sprzedawców spoza Amazon. Funkcja Porównaj z cenami spoza Amazon, dostępna podczas tworzenia reguły konkurencyjności Buy Box lub zasady niższej ceny konkurencyjnej, pozwala automatycznie dopasować cenę do ceny konkurencyjnej, zwiększyć szanse na wyświetlenie oferty w Buy Box oraz zwiększyć sprzedaż na serwisie Amazon.

Oto kilka przykładów tego, jak działa ta funkcja:

 • W przypadku oferty wycenianej zgodnie z regułą „Dopasuj do Buy Box” przy zaznaczonej opcji Porównaj z cenami spoza Amazon:
  • Jeśli aktualna cena Twojej oferty wynosi 60 PLN, cena konkurencyjna wynosi 50 PLN, a Polecana oferta w Amazon to 55 PLN, Twoja oferta zostanie wyceniona na 50 PLN, aby dopasować się do ceny konkurencyjnej.
  • Jeśli aktualna cena Twojej oferty wynosi 40 PLN, cena konkurencyjna wynosi 60 PLN, a w Amazon nie ma żadnych ofert poniżej 60 PLN, Twoja oferta zostanie wyceniona na 60 PLN, aby dopasować się do ceny konkurencyjnej.
 • W przypadku ofert o cenie zmienionej zgodnie z regułą „cena o 0,50 PLN wyższa od Buy Box” przy zaznaczonej opcji Porównaj z cenami spoza Amazon:
  • Jeśli aktualna cena Twojej oferty wynosi 50 PLN, cena konkurencyjna wynosi 65 PLN, a Polecana oferta w Amazon to 60 PLN, Twoja oferta zostanie wyceniona na 60,50 PLN, aby przewyższyć cenę Polecanej oferty o 0,50 PLN.
 • W przypadku ofert o cenie zmienionej zgodnie z regułą „Najniższa cena” przy zaznaczonej opcji Porównaj z cenami spoza Amazon:
  • Jeśli aktualna cena Twojej oferty wynosi 100 PLN, cena konkurencyjna wynosi 90 PLN, a najniższa cena w Amazon to 95 PLN, Twoja oferta zostanie wyceniona na 90 PLN, aby dopasować się do ceny konkurencyjnej.

Możesz śledzić wydarzenia aktywujące konkurencyjną cenę za pomocą linku Historia cen dostępnego na stronie Zarządzaj kodami SKU w sekcji Automatyczna korekta cen.

Uwaga: Wybranie tej funkcji nie gwarantuje, że Twoja oferta zostanie Polecaną ofertą. Możesz włączyć lub wyłączyć atrybut tej reguły w dowolnym momencie.
Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates