Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Przepisy prawa Zjednoczonego Królestwa i UE dotyczące podatku VAT w handlu elektronicznym

Przepisy prawa Zjednoczonego Królestwa dotyczące podatku VAT w handlu elektronicznym

Zjednoczone Królestwo opuściło formalnie jednolity rynek UE oraz unię celną 1 stycznia 2021 r. („brexit”). Począwszy od tego dnia w Zjednoczonym Królestwie obowiązuje nowy zestaw przepisów dotyczących podatku VAT, który może mieć wpływ na sposób rozliczania podatku VAT od Twojej sprzedaży na rzecz klientów ze Zjednoczonego Królestwa.

Więcej informacji na temat tej zmiany oraz jej skutków dla Ciebie jako przedsiębiorcy znajdziesz na stronie Przepisy prawa Zjednoczonego Królestwa dotyczące podatku VAT w handlu elektronicznym .

Przepisy prawa UE dotyczące podatku VAT w handlu elektronicznym

Od 1 lipca 2021 r. Amazon będzie pobierać podatek VAT od sprzedaży B2C towarów zamawianych za pośrednictwem dowolnego sklepu Amazon i dostarczanych klientom indywidualnym w UE, jeśli:

  • towary są dostarczane z zapasów magazynowanych poza UE w przesyłce o wartości rzeczywistej nieprzekraczającej 150 EUR – procedura importu punktu kompleksowej obsługi (Import One Stop Shop, IOSS); lub
  • towary o dowolnej wartości są dostarczane z zapasów magazynowanych w UE, ale Ty, jako sprzedawca, nie posiadasz siedziby w UE.

Więcej informacji na temat tej zmiany oraz jej skutków dla Ciebie jako przedsiębiorcy znajdziesz na stronie Przepisy prawa UE dotyczące podatku VAT w handlu elektronicznym.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates