Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Dostawa z Chin za pośrednictwem usługi Kup wysyłkę

Informacje ogólne

Dzięki usłudze Kup wysyłkę możesz kupować etykiety wysyłkowe za pośrednictwem Seller Central u obsługiwanych przewoźników.

Sprzedawcy kupujący etykiety za pośrednictwem usługi Kup wysyłkę zyskują różne korzyści, w tym dostawy do klienta w zadeklarowanym terminie, automatyczne potwierdzanie i śledzenie zamówień, narzędzia zwiększające wskaźniki jakości sprzedaży, takie jak wskaźnik przesyłek z poprawnym numerem śledzenia czy ochrona przed negatywnymi opiniami o sprzedawcy.

Wymogi objęcia programem

Sprzedawcy muszą posiadać magazyn w obszarze usług dostępnych przewoźników. Wszyscy aktywni sprzedawcy, którzy posiadają magazyn w jednym z obszarów usług przewoźnika, kwalifikują się do zakupu wysyłki za pośrednictwem usługi Kup wysyłkę.

Dostępni przewoźnicy

Dostępni obecnie w usłudze Kup wysyłkę przewoźnicy realizujący zamówienia z Chin:

Więcej informacji na temat korzystania z usług poszczególnych przewoźników znajdziesz na stronach pomocy tych przewoźników.

Jak kupić etykiety?

Etykiety wysyłkowe do zamówień realizowanych z Chin można obecnie kupić, wybierając przycisk Kup wysyłkę na każdym zamówieniu lub za pośrednictwem interfejsu API MWS. Szczegółowe informacje na temat integracji z interfejsem API MWS oraz zakupu etykiet wysyłkowych u chińskich przewoźników znajdziesz w dokumentacji interfejsu API MWS. Zakup wysyłki zamówień realizowanych z Chin nie jest obecnie dostępny za pośrednictwem opcji Kup wiele wysyłek.

Aby kupić etykietę wysyłkową w Seller Central:


 1. Wybierz Ustawienia i Informacje o koncie.
 2. W sekcji Informacje o wysyłce i zwrotach kliknij Preferencje dotyczące zakupu etykiet wysyłkowych.
 3. Jeśli Twój magazyn w Chinach jest już wymieniony w obszarze Zarządzaj miejscami wysyłki, kliknij Edytuj. Jeśli magazynu nie ma jeszcze na liście, kliknij + Dodaj nowy adres. Dodaj standardowy rozmiar paczki i zapisz go. Wtedy będzie można dodać nowy adres. Jeśli nie chcesz dodawać standardowego rozmiaru paczki, kliknij Anuluj, aby pominąć ten krok, a następnie dodaj nowy adres. Jeśli posiadasz wiele adresów, możesz dodać ich dowolną liczbę.
 4. Dostępność chińskich przewoźników w usłudze Kup wysyłkę zależy od dokładnego wprowadzenia miejscowości i stanu (patrz sekcja Dostępni przewoźnicy powyżej i obszary świadczenia usług przewoźników na ich szczegółowych stronach pomocy). Wpisz znaki Pinyin (lub łacińskie) w polach miejscowości i stanu. W polu Stan wpisz prowincję, w której znajduje się magazyn, a w polu Miejscowość wpisz odpowiednią miejscowość.
 5. Jeśli chcesz wprowadzić standardowe wymiary paczki, możesz to zrobić w sekcji Preferencje wszystkich miejsc wysyłki > Typy paczek.
 6. Wybierz Zamówienia i Zarządzaj zamówieniami.
 7. Obok jednego ze swoich zamówień kliknij Kup wysyłkę
 8. W menu rozwijanym Wysyłka z wybierz adres magazynu w Chinach.
 9. Podaj inne wymagane informacje zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 10. Wybierz jedną z dostępnych opcji wysyłki.
 11. Użytkownik będzie musiał podać szczegółowe wymagane informacje dotyczące działalności przewoźnika i formularzy celnych. Informacje te obejmują co najmniej:
  • Twój adres podany za pomocą liter alfabetu chińskiego
  • Opis towaru podany za pomocą liter alfabetu chińskiego

Dostępni przewoźnicy

Zasady Amazon wymagają od sprzedawców międzynarodowych zapewnienia, że klient otrzyma towar bez konieczności opłacenia cła. Aby upewnić się, że klienci nie będą musieli płacić cła po otrzymaniu produktu oraz że spełniasz warunki określone w zasadach realizacji, wszelkie produkty, po odebraniu których klient byłby zobowiązany do opłacenia cła, zostaną odfiltrowane, jeśli wartość produktu przekracza próg celny obowiązujący w kraju docelowym. Obecnie w ramach usługi Kup wysyłkę są oferowane tylko usługi wysyłki produktów o wartości niższej niż próg celny. W przypadku zamówień obejmujących produkty o wartości przekraczającej ten próg należy wysyłać zamówienia w inny sposób, aby zapewnić, że klient nie będzie zobowiązany do opłacenia cła.

Regulamin

Przy zakupie etykiety wysyłkowej za pośrednictwem usługi Kup wysyłkę kupujesz etykietę bezpośrednio u przewoźnika i akceptujesz jego warunki. Regulaminy poszczególnych przewoźników można znaleźć na ich stronach pomocy.

Dostawa z Chin za pośrednictwem usługi Kup wysyłkę


Dostawa z Chin za pośrednictwem usługi Kup wysyłkę


Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates