Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Często zadawane pytania

Czym jest czas przygotowania zamówienia do wysyłki i czas realizacji zamówienia?

Czas przygotowania zamówienia do wysyłki to liczba dnia potrzebna sprzedawcy na spakowanie i wysłanie produktu od momentu złożenia zamówienia przez klienta. Przykład: Dla zamówienia otrzymanego w poniedziałek o godzinie 20:00, jeśli czas przygotowania zamówienia do wysyłki wynosi jeden dzień, oczekiwana data wysyłki będzie przypadać na następny dzień roboczy, tzn. zamówienie powinno zostać wysłane do wtorku, do godziny 23:59.

Dlaczego ustawianie krótkich i dokładnych czasów przygotowania zamówienia do wysyłki jest ważne?

Krótsze czasy przygotowania zamówienia do wysyłki zwiększają prawdopodobieństwo, że oferta będzie polecana na stronach ze szczegółowymi informacjami o produkcie, i mogą przyczynić się do zwiększenia konwersji i sprzedaży. Ponadto ustawienie krótkich i dokładnych czasów przygotowania zamówienia do wysyłki korzystnie wpływa na wrażenia klientów związane z dostawą.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed zaktualizowaniem czasu przygotowania zamówienia do wysyłki?

Ustawiony czas przygotowania zamówienia do wysyłki będzie uwzględniany przy obliczaniu oczekiwanej daty wysyłki oraz szacunkowego terminu dostawy. Amazon wymaga, by wskaźnik opóźnień w wysyłce (LSR) wynosił poniżej 4%, a wskaźnik zamówień anulowanych (CR) – poniżej 2,5%. Koniecznie zadbaj o terminową realizację wysyłek, aby spełnić oczekiwania klientów i utrzymać dobre wskaźniki jakości sprzedaży.

Dlaczego warto zdefiniować różne czasy przygotowania zamówienia do wysyłki dla poszczególnych kodów SKU lub ASIN?

Domyślny czas przygotowania zamówienia do wysyłki dotyczy wszystkich ofert, chyba że ustawisz niestandardową wartość na poziomie SKU lub ASIN. Jeśli spodziewasz się, że spakowanie i wysłanie niektórych produktów może potrwać dłużej, ustaw czas przygotowania zamówienia do wysyłki, który zastąpi wartość domyślną, dla każdego SKU lub ASIN z osobna.

Czy w przypadku obliczania czasu przygotowania zamówienia do wysyłki niedziela uważana jest za dzień roboczy?

Nie, niedziela nie jest liczona jako dzień roboczy i nie będzie miała wpływu na oczekiwaną datę wysyłki. Na przykład, jeśli ustawisz 1-dniowy czas przygotowania zamówienia do wysyłki i otrzymasz zamówienie w sobotę, Twoja oczekiwana data wysyłki przypadnie w poniedziałek (wysyłka do godziny 23:59).

Czy czas przygotowania zamówienia do wysyłki jest brany pod uwagę w przypadku programu Prime realizowany przez sprzedawcę i wysyłki Premium?

W przypadku programu Prime realizowany przez sprzedawcę (SFP) i wysyłki Premium (dostawa następnego dnia i dostawa do dwóch dni) zawsze należy wysłać produkt w dniu złożenia zamówienia, o ile zamówienie zostanie przyjęte przed upływem nieprzekraczalnego terminu złożenia zamówienia.

Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates