Ten artykuł dotyczy sprzedaży w: Polska

Wycofanie z obrotu i bezpieczeństwo produktów

Firma Amazon chce zapewnić bezpieczeństwo produktów oferowanych za pośrednictwem serwisu Amazon (oznacza to, że nie ma ryzyka, że spowodują one śmierć, obrażenia ciała lub uszkodzenie mienia). Dlatego też zakazane są oferty produktów wycofanych przez producenta lub przez agencję rządową. Amazon zastrzega sobie również prawo do uwzględnienia wycofań dokonanych przez agencje rządowe innych krajów.

Przydatne dodatkowe informacje:

Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca bezpieczeństwa zawiera wykaz produktów stwarzających poważne zagrożenie zgodnie ze zgłoszeniami władz krajowych (brama bezpieczeństwa): https://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/repository/content/pages/rapex/index_en.htm

Produkty, które nie są bezpieczne, są zabronione. Klienci wierzą, że zawsze mogą mieć zaufanie do zakupów w serwisie Amazon. Produkty oferowane do sprzedaży w serwisie Amazon muszą być zgodne z umową ze Sprzedawcą, w tym ze wszystkimi obowiązującymi zasadami Amazon oraz z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Może to pomóc Ci zwiększyć szanse na sukces jako Sprzedawcy na Amazon, a także uniknąć praktyk, które mogą doprowadzić do zablokowania Twoich ofert, a nawet uniemożliwienia sprzedaży na Amazon.

Produkty wymagające dodatkowych zatwierdzeń

Zgodnie z zasadami firmy Amazon niektóre produkty sprzedawane za pośrednictwem serwisu Amazon muszą spełniać określone standardy dotyczące certyfikacji. Poniżej znajduje się lista typów produktów, które podlegają tym ograniczeniom. Przed zgłoszeniem sprzedaży tych produktów zapoznaj się ze wszystkimi wymaganiami i wskazówkami. Aby sprzedawać te produkty w serwisie Amazon, złóż wniosek zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na każdej stronie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań związanych z typami produktów, sprawdź sekcję Wymagania dotyczące produktu na stronie pomocy Bezpieczeństwo i zgodność produktów.

Istnieją pewne dodatkowe ograniczenia dotyczące sprzedaży w niektórych kategoriach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Ograniczenia sprzedaży produktów stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa.


Wycofanie z obrotu i bezpieczeństwo produktów


Zaloguj się, aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Zaloguj się


Docieraj do setek milionów klientów

Zacznij Sprzedaż na Amazon


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates